Zdjęcie - Iwona Kienzler

Iwona Kienzler


Iwona Kienzler to polska pisarka w bardzo przystępny i atrakcyjny dla szerokiego grona czytelników popularyzująca wiedzę historyczną. 

Iwona Kienzler - biografia, życie i twórczość

Iwona Kienzler to autorka, która bada i opisuje losy postaci znanych z lekcji historii, którzy w jej narracji schodzą z pomników i nabierają cech ludzkich – mają swoje pragnienia, wady i zalety, dziwactwa, słabości i mocne strony. 

Iwona Kienzler tworzy także reportaże, pisze o gospodarce i historii Polski. Przywraca kobietom należne ich miejsce w historii, ukazuje ich wpływ na życie i decyzje podejmowane przez mężów, którzy rządzili krajami. Wydała serię Historie z alkowy, współtworzyła Zwycięskie bitwy Polaków oraz Kronika PRL

Pisze także biografie wielkich Polaków, książki poświęcone gwiazdom teatru i kina. 

Iwona Kienzler - twórczość

Iwona Kienzler - wiadomości

Iwona Kienzler - publicystyka

Cytaty Autora

Tak się bowiem złożyło, że konflikt zbrojny, który wstrząsnął ówczesną Europą i kosztował życie milionów, okazał się doskonałą okazją do emacypacji kobiet. Po wybuchu wojny, kiedy mężczyźni, jedyni żywiciele rodzin, zostali zmobilizowani i wysłani na front, znacząco wzrosła liczba pań pracujących zawodowo, głównie ze względu na brak rąk do pracy.


Więcej

Inne szczegóły twarzy ani piękne,ani brzydkie


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy