Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-04-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-66229-19-8
Liczba stron: 320

Ocena: 4.67 (6 głosów)

Skąd się wzięli Windsorowie? Dla kogo Edward VIII zrezygnował z korony? Czy Harry i Meghan to idealna para, przykładni rodzice czy może jednak celebryckie show?

Losy brytyjskiej royal family z zapartym tchem śledzą co dzień miliony osób na całym świecie, a radości i smutki jej członków to stały temat medialnych doniesień. Dzieje Windsorów pełne są romansów i skandali, a niektórzy z nich stali się prawdziwymi celebrytami. Zwykłym ludziom może się wydawać, że królowa Elżbieta II i jej krewni są postaciami z baśni.

Windsorowie to jednak także sporych rozmiarów przedsiębiorstwo, które przynosi niemałe dochody. Iwona Kienzler, znana pisarka i popularyzatorka historii, w swojej nowej książce odkrywa tajemnice najsłynniejszego królewskiego rodu współczesnego świata.

Celebryci, nudziarze, skandaliści… poznaj brytyjską royal family!

Tagi: biografie

Kup książkę Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Najnowsza propozycja Iwony Kienzler przypomina powieść sensacyjną. Zaczyna się od zagadki, a raczej od szeregu zagadek i tajemnic, które towarzyszyły najsłynniejszej wyspiarskiej rodzinie od zawsze. Im więcej trzymano w tajemnicy przed opinią publiczną, tym lepiej dla rodziny. W czasach, gdy nie było mediów społecznościowych, prasa zabiegała o zgodę na publikację wizerunków członków rodu, a przede wszystkim – gdy Windsorowie byli darzeni olbrzymim szacunkiem i zaufaniem społecznym, wiele rzeczy uchodziło płazem. Nikt nie odważyłby się mówić głośno o sprawach, które sami Windsorowie woleliby ukrywać. Krytyka rodziny była po prostu w złym guście. A skandali, błędów, nieodpowiedniego zachowania i zwykłych publicznych faux pas w królewskiej rodzinie nie brakowało. Historia rodziny sięga 1714 roku, gdy na tronie zasiadł Jerzy I Hanowerski. Niektórzy mówią, w dużym uproszczeniu, że na Wyspach zaczęli rządzić Niemcy. Wielu członków dynastii hanowerskiej nie znało nawet języka swoich poddanych. Słynna królowa Wiktoria, która najpierw jako dziewczynka nauczyła się niemieckiego, a potem dopiero opanowała angielski, z mężem rozmawiała podobno wyłącznie po niemiecku. Cóż za niewygodna sytuacja! Naprawdę niewygodnie zrobiło się jednak podczas I wojny światowej, gdy poddani korony mieli okazję stanąć oko w oko z Niemcami, poddanymi kuzyna ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2019-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

Dobra książka pełna faktów historycznych ale podana w sposób zrozumiały i ciekawy.

Link do opinii

"Windsorowie" to bardzo fajny zbiór ploteczek na temat czarnych owieczek tej angielskiej dystanstii. Możemy też sporo dowiedzieć się na temat ich historii - chociażby to, że wywodzą się z Niemiec i niektórzy z członków tejże rodziny nie mówili nawet w języku swoich poddanych. A do zmiany nazwiska zmusiła ich wojna i antyniemieckie nastroje panujące w kraju.
Wiele informacji zawartych w książce pokrywa się z tymi, które można znaleźć w biografii Diany spisanej przez tę samą autorkę - zwlaszcza ma temat Karola no i samej księżnej. Ale i tak polecam. Dzięki niej poczułam, że mam normalną, szczęśliwa rodzinę, a mój mąż to niemalże ideał. ;D I nikt nie podsłuchuje moich rozmów.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2019-07-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Inne książki autora
Ignacy Paderewski - ulubieniec kobiet
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Ignacy Paderewski -  ulubieniec kobiet

Ignacy Jan Paderewski był nie tylko wybitnym pianistą, ale także politykiem i społecznikiem, a przede wszystkim - wielkim patriotą. Choć Paderewski miał...

Nałkowska i jej mężczyźni
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Nałkowska i jej mężczyźni

Zofia Nałkowska to postać w naszej literaturze niezwykła, nie tylko dlatego, że jej twórczość objęła swym zasięgiem aż trzy epoki: modernizm, dwudziestolecie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje