Mroczne karty historii Polski

W powszechnym mniemaniu Polska w przeszłości była krajem tolerancyjnym, w którym nie płonęły stosy, a prześladowani za przekonania intelektualiści znajdowali bezpieczna przystań. To inni męczyli się pod rządami okrutnych monarchów, którym doskwierała często choroba psychiczna. Co więcej, oceniając osoby współcześnie rządzące naszym krajem często porównujemy je do postaci historycznych i z uporem twierdzimy, że karierowiczostwo, nepotyzm, przekupstwo, oszustwa wyborcze czy czarny PR to wymysły naszych czasów.

Przeglądając jednak karty starych kronik dowiadujemy się, że wszystkie te przywary nieobce były naszym przodkom.

Skrytobójstwa, zdrada, trucicielstwo i szpiedzy na usługach polskich monarchów - to wszystko znajdziemy na kartach tej książki.

Niniejsza publikacja zadaje też kłam mitowi, jakoby Polska nie znała zbrodni królobójstwa. Okazuje się bowiem, że choć co prawda żaden polski władca nie położył głowy pod katowskim toporem, to nasi królowie i książęta często stawali w obliczu zagrożenia życia przez swoich poddanych.

Informacje dodatkowe o Mroczne karty historii Polski:

Mroczne karty historii Polski - opinie o książce

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-04-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Książka pokazuje że Polacy u władzy to normalni ludzie, mający swoje pod paznokciami. I nie jest to ukazane na przykładzie współczesnych polityków tylko jako cel autorka wzięła naszych władców (królowie i książęta). Zdrady, trucie konkurencji, zabójstwa czy defraudacje nader często występują w tej książce. Obalane są mity jakimi byliśmy karmieni na lekcjach historii i nie tylko o wyjątkowym charakterze naszych władców gdzie niby występowały same zalety a co złe to inni nam robili. Ciekawa i mało znana historia Polski.
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2018-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Wszystkie żony Henryka VIII
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Wszystkie żony Henryka VIII

Perypetie miłosne Henryka VIII, podobnie jak losy jego burzliwych sześciu małżeństw, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a niemal każda próba przeniesienia...

Stanisław August. Mąż wszystkich żon
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Stanisław August. Mąż wszystkich żon

Stanisław August Poniatowski, ostatni król Polski, zwany często poufale królem Stasiem, znany jest z obiadów czwartkowych, budowy...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;