Mroczne karty historii Polski

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2013-05-16
Kategoria: Historyczne

W powszechnym mniemaniu Polska w przeszłości była krajem tolerancyjnym, w którym nie płonęły stosy, a prześladowani za przekonania intelektualiści znajdowali bezpieczna przystań. To inni męczyli się pod rządami okrutnych monarchów, którym doskwierała często choroba psychiczna. Co więcej, oceniając osoby współcześnie rządzące naszym krajem często porównujemy je do postaci historycznych i z uporem twierdzimy, że karierowiczostwo, nepotyzm, przekupstwo, oszustwa wyborcze czy czarny PR to wymysły naszych czasów.

Przeglądając jednak karty starych kronik dowiadujemy się, że wszystkie te przywary nieobce były naszym przodkom.

Skrytobójstwa, zdrada, trucicielstwo i szpiedzy na usługach polskich monarchów - to wszystko znajdziemy na kartach tej książki.

Niniejsza publikacja zadaje też kłam mitowi, jakoby Polska nie znała zbrodni królobójstwa. Okazuje się bowiem, że choć co prawda żaden polski władca nie położył głowy pod katowskim toporem, to nasi królowie i książęta często stawali w obliczu zagrożenia życia przez swoich poddanych.

Kup książkę Mroczne karty historii Polski

Opinie o książce - Mroczne karty historii Polski

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-04-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Książka pokazuje że Polacy u władzy to normalni ludzie, mający swoje pod paznokciami. I nie jest to ukazane na przykładzie współczesnych polityków tylko jako cel autorka wzięła naszych władców (królowie i książęta). Zdrady, trucie konkurencji, zabójstwa czy defraudacje nader często występują w tej książce. Obalane są mity jakimi byliśmy karmieni na lekcjach historii i nie tylko o wyjątkowym charakterze naszych władców gdzie niby występowały same zalety a co złe to inni nam robili. Ciekawa i mało znana historia Polski.
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2018-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,
W oparach absyntu. Skandale Młodej Polski
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - W oparach absyntu. Skandale Młodej Polski

Książka opowiada o skandalach zarówno tych artystycznych, jak i obyczajowych, które do żywego bulwersowały opinię publiczną. PODKOWIŃSKI, KOMORNICKA...

Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica

Maria Konopnicka kojarzy się przede wszystkim z ,,Rotą", patriotyczną pieśnią niemalże o randze hymnu narodowego, która pomagała naszemu Polakom...