Marysieńka i Sobieski. Wielka miłość

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-65838-05-6
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski

Ocena: 4 (1 głosów)

Poznaj dzieje niezwykłego uczucia i związku dwojga kochających się ludzi na tle burzliwych czasów końca Rzeczypospolitej szlacheckiej. Przekonaj się, dlaczego historia namiętności łączącej jednego z największych królów w dziejach Polski, Jana III Sobieskiego i jego pochodzącej z Francji małżonki, nazywanej Marysieńką, określana bywa „jednym z najosobliwszych w świecie zdarzeń miłosnych”. To fascynująca love story w cieniu wielkiej polityki!

Kup książkę Marysieńka i Sobieski. Wielka miłość

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Marysieńka i Sobieski. Wielka miłość

Opowieść o parze chyba najbardziej zakochanych polskich monarchów na tle bardzo burzliwej epoki. Ich historia to wymarzony materiał na książkę: dwoje młodych, pięknych, wysoko urodzonych i zakochanych, w końcu uwieńczonych koroną. Ale to tylko jedna strona medalu. Bo było też nieszczęśliwe pierwsze małżeństwo Marii. Także Sobieski miał za sobą nieszczęśliwą miłość. Ich dzieci umierały lub już rodziły się martwe. Magnaci trakowali swojego króla lekceważąco, nawet wiedeńska wiktoria, z powodu zachowania cesarza, miała gorzki smak.
Autorka pisze o tym wszystkim ze sporą dozą dowcipu. Sporo tu ciekawostek: jak wyglądała kawalerska podróż Jana po Europie? Co go łączyło z pewnym francuskim skandalistą? Czy był zdrajcą stanu? I co siostra królowej robiła w burdelu? Sporo więc obyczajowych smaczków, plotek, natomiast bardzo mało polityki. Nie jest to poważna lektura historyczna i na pewno nie wyczerpuje tematu (chociażby z powodu znikomych informacji o polityce pary królewskiej), ale jeśli ktoś chce poczytać o historii opisanej w sposób lekki, plotkarski, to ta książka będzie jak znalazł.

Link do opinii
Inne książki autora
Wzory pism, umów i innych dokumentów w języku polskim, angielskim i niemieckim (z suplementem elektronicznym)
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Wzory pism, umów i innych dokumentów w języku polskim, angielskim i niemieckim (z suplementem elektronicznym)

Publikacja zawiera wzory najczęściej spotykanych w obrocie gospodarczym listów, umów i innych dokumentów w języku polskim, angielskim i niemieckim. W pierwszej...

Wierny mąż niewiernych żon. Władysław Jagiełło
Iwona Kienzler0
Okładka ksiązki - Wierny mąż niewiernych żon. Władysław Jagiełło

  Władysława Jagiełłę znają wszyscy Polacy, jako jednego z najwybitniejszych władców w naszej historii, pogromcę Krzyżaków pod Grunwaldem i założyciela...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy