Okradziona rodzina królewska. Kradzieży na planie serialu „The Crown”

Data: 2022-03-08 08:00:02 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Do zuchwałej kradzieży w ostatnim czasie doszło na planie popularnego serialu The Crown. Jak podają światowe media, w połowie ubiegłego miesiąca z planu zdjęciowego serialu o królewskiej dynastii zniknąć miała scenografia warta około 200 tysięcy dolarów!

Obrazek w treści
fot. Netflix / kadr z 4. sezonu serialu

The Crown to sztandarowa produkcja Netflixa. W tym momencie kręcone są zdjęcia do 5. już sezonu serialu, okazuje się jednak, że pewna grupa rabusiów upatrzyła sobie plan serialu. W połowie lutego doszło do kradzieży, a zniknęła... serialowa biżuteria oraz poszczególne elementy dekoracji! 

Kradzież na planie serialu The Crown

Wszyscy fani serialu The Crown wyczekują 5. sezonu produkcji, który planowo ma pojawić się na Netfliksie pod koniec 2022 roku. Ostatnio jednak media obiegła zadziwiająca wiadomość dotycząca rabunku w serialowej rodzinie królewskiej.

Okazuje się, że kradzież miała miejsce na planie serialu The Crown w hrabstwie South Yorkshire. Ukradziono aż trzy ciężarówki, w których filmowcy trzymali serialową scenografię. Po oszacowaniu strat okazało się, że zuchwała kradzież pozbawiła filmowców scenografii za około 200 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu około 900 tysięcy złotych.

Wśród skradzionych przedmiotów były klejnoty, zabytkowa biżuteria, drewniany zegar wahadłowy, srebra stołowe oraz kandelabry. Ekipa produkcyjna zauważyła też brak repliki Jaja Fabergé, które to Król Jerzy V miał podarować królowej Marii.

Czytaj także: Był miłością życia Elżbiety II. Poznajcie biografię księcia Filipa

Wszystkie rekwizyty zostały dobrane w taki sposób, aby w jak najdokładniejszy sposób pokazać brytyjską monarchię i jej funkcjonowanie. Jest to w końcu najbardziej popularna rodzina królewska na świecie, a tajemnice Windsorów interesują wielu ludzi na całym globie.

Prace na planie 5. sezonu nie zostały wstrzymane

Choć straty scenografii są druzgocące i bardzo wysokie, okazuje się, że na szczęście nie spowodują opóźnień na planie. Zdjęcia kręcone są nieprzerwanie, a wszystkie elementy będą sukcesywnie zastępowane. To dobra informacja dla wszystkich widzów, którzy z niecierpliwością wyczekują 5. sezonu serialu.

W najnowszym sezonie The Crown skupi się na losach rodziny królewskiej w ostatnich latach XX wieku. Znacznie mniejszą rolę odegra już więc królowa matka — Elżbieta Bowes-Lyon, a częściej na ekranach zobaczymy księcia Karola oraz jego pierwszą żonę — księżnę Dianę. Serial pokazać ma także śmierć królowej ludzkich serc, jak nazywano Dianę Spencer. To wciąż żywe wspomnienie, nie wiadomo więc, w jaki sposób będą chcieli opowiedzieć o tym filmowcy od Netflixa.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie o Lady Di powstał film Spencer, który opowiada o brytyjskiej księżnej, kochanej przez lud. W główną rolę wcieliła się aktorka znana z filmu Zmierzch — Kristen Stewart. Została ona nominowana do Oscara za rolę pierwszoplanową, a recenzję filmu możecie przeczytać na łamach naszego serwisu.

Książki o Windsorach

Serial Netflixa opowiada o losach jednej z najważniejszych europejskich dynastii. Warto wiedzieć jednak, że nie jest to serial dokumentalny, bowiem — choć opiera się na prawdziwych zdarzeniach z życia Windsorów — pewne elementy fabuły są fikcją. Widzów zainteresowanych losami brytyjskiej monarchii zachęcamy do zapoznania się z publikacjami jej poświęconymi, których na rynku można odnaleźć szczególnie dużo.

Windsorowie. Celebryci, skandaliści, nudziarze - książka na temat sekretów Windsorów

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele książek Meghan i Harry’ego, a to wszystko z powodu rozłamu, do jakiego doszło wśród najmłodszych członków dynastii. Czytelników zainteresowanych historią Elżbiety II zachęcamy do lektury publikacji Sally Bedell Smith.  Poszukujący informacji na temat księżnej Diany, koniecznie muszą zapoznać się z jej wspomnieniami spisanymi przez Andrew Mortona. Z kolei czytelnicy, którzy w lekturze chcą poznać największe smaczki z życia Windsorów, mogą zapoznać się z przystępną książką Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści napisaną przez Iwonę Kienzler i wydaną nakładem Wydawnictwa Lira.

Książkę Iwony Kienzler można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści
Iwona Kienzler1
Okładka książki - Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści

Skąd się wzięli Windsorowie? Dla kogo Edward VIII zrezygnował z korony? Czy Harry i Meghan to idealna para, przykładni rodzice czy może jednak celebryckie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje