Kim była księżna Diana? – szokujący dokument na antenie Canal+

Data: 2021-07-01 16:09:28 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

W czwartek, 1 lipca, na antenie Canal+ wyemitowany zostanie dokument „Kim była księżna Diana?”. Co warto wiedzieć na temat produkcji? 

Obrazek w treści

W czwartkowy wieczór w telewizji polscy widzowie będą mogli zobaczyć film dokumentalny poświęcony księżnej Dianie, jednej z najbardziej rozpoznawalnych członkiń brytyjskiej monarchii. Co warto wiedzieć na temat księżnej? 

Kim była księżna Diana? – opis 

Produkcja Kim była księżna Diana? to najnowszy brytyjski film dokumentalny, w którym przedstawione zostają losy księżnej Diany oraz jej krewnych. 

Czytaj także: Początki dynastii Windsorów

W przeciwieństwie do wielu innych produkcji, nowy program nie będzie skupiał się jedynie na opowieści o miłości Diany do księcia Karola oraz jej tragicznej śmierci, a szczegółowo przedstawi drzewo rodzinne Diany. 

Kim była księżna Diana? – obsada

Kim była księżna Diana? to program, który oparty jest na prawdziwych materiałach prasowych oraz nieznanych szerszej publiczności informacjach z archiwów rodziny Diany Spencer. 

Czytaj także: Harry i Meghan. Poznaj bliżej losy pary książęcej

W produkcji przeplatane będą nagrania księżnej Di oraz wypowiedzi ekspertów etyki królewskiej, historyków i reporterów, którzy mieli styczność z popularną księżną. 

Kim była księżna Diana? – gdzie obejrzeć? 

Film Kim była księżna Diana? wyemitowany zostanie w czwartek, 1 lipca, o godz. 21:00 na antenie CANAL+ DOKUMENT. Oprócz tego produkcja będzie dostępna również w internecie – w serwisie Canal+ Online.       

Czytaj także:  Teatr brytyjskiej monarchii czyli jak funkcjonuje brytyjski dwór?

Kim była księżna Diana? – książki 

O księżnej Dianie napisano już sporo. Najbardziej charakterystyczną z publikacji, jest autobiografia Diany, która powstała we współpracy z angielskim dziennikarzem Andrew Morthonem. Oprócz tego powstało wiele materiałów dotyczących Lady Di. 

Czytaj także: Książę Harry pisze o Dianie we wstępie do książki

Światowa prasa od lat interesuje się poczynaniami brytyjskiej monarchii i śledzi każdy ruch jej członków. W ostatnim czasie głośno było m.in. o księciu Harrym, który odłączył się od rodziny wraz z księżną Meghan i udzielił obszernego wywiadu Oprah Winfrey

Kontrowersje wzbudza wciąż także księżna Camilla, druga żona księcia Karola. Camilla w czasie pandemii zainicjowała powstanie wirtualnego klubu książki. Z kolei księżna Meghan w 2021 roku ogłosiła, że planuje napisać książkę dla dzieci. 

Autobiografię księżnej Diany kupić można poniżej: 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Diana. Prawdziwa historia
Andrew Morton0
Okładka książki - Diana. Prawdziwa historia

Książka jest niezwykłą, królewską biografią. W swoich badaniach Andrew Morton był bowiem wspierany przez rodzinę Diany i jej najbliższych przyjaciół...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Kto szuka, ten znajdzie
Dorota Wójcik ;
Kto szuka, ten znajdzie
Pokaż wszystkie recenzje