Książę Harry pisze o Dianie we wstępie do książki

Data: 2021-03-26 09:22:16 Autor: Patryk Obarski

Książę Harry napisał wstęp do książki dla dzieci Hospital by the Hill. Celem publikacji jest wsparcie najmłodszych, którzy w czasie pandemii stracili swoich bliskich. 

Obrazek w treściFot. Northern Ireland Office / Flickr / CC BY 2.0.
  • Książę Harry zaangażuje się w wydanie książki Hospital by the Hill.
  • Publikacja pomóc ma dzieciom będącym w żałobie.
  • Książę Harry pozostaje jednym z najbardziej kontrowersyjnych członków rodziny Windsorów

Z okazji Narodowego Dnia Refleksji w Wielkiej Brytanii premierę miała książka Chrisa Connaughtonsa Hospital by the Hill (Szpital przy Wzgórzu). Przedmowę do publikacji napisał książę Harry

Szpital przy wzgórzu księcia Harry’ego 

Książka Hospital by the Hill napisana została przez brytyjskiego pisarza przy współpracy z organizacją pozarządową Simon Says, której celem jest wsparcie dzieci pogrążonych w żałobie po stracie bliskich. W czasie pandemii problem w Wielkiej Brytanii nasilił się, zwłaszcza w przypadku dzieci, których rodzice jako medycy byli na pierwszej linii frontu walki z COVID-19. 

Czytaj także: Harry i Meghan. Poznaj bliżej losy pary książęcej

Publikacja Chrisa Connaughtonsa rozdawana jest bezpłatnie na terenie Wielkiej Brytanii wszystkim dzieciom, które potrzebują wsparcia. 

Zawsze ciężko i okropnie jest poradzić sobie ze śmiercią kogoś, kogo kochasz, stracić kogoś, kto cię kochał. […] O kimkolwiek myślisz, mam nadzieję, że ta historia pomoże ci nieco ułatwić niektóre trudne i okropne rzeczy

– pisze autor książki na oficjalnej stronie projektu. 

W realizację książeczki zaangażował się także członek brytyjskiej monarchii – książę Harry. Arystokrata napisał przedmowę do książki, w której przekonywał, że – pomimo straty ukochanej osoby – nie jest się samemu. W przedmowie odniósł się do utraty swojej ukochanej mamy, księżnej Diany. 

Kiedy byłem małym chłopcem, straciłem mamę. W tamtym czasie nie chciałem w to uwierzyć i nie potrafiłem tego zaakceptować. Wydarzenie to pozostawiło we mnie ogromną pustkę. Wiem, jak się czujesz i chcę cię zapewnić, że z czasem ta pustka zostanie wypełniona wielką miłością i wsparciem

– napisał w przedmowie książę Harry.

Księżna Diana zmarła w czasie wypadku samochodowego w Paryżu w 1997. Tragiczny wypadek wydarzył się w czasie ucieczki samochodowej przed ścigającym Lady Di paparazzi. 

Kontrowersyjny książę Harry 

Harry jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci rodziny królewskiej. Przez lata członek monarchii wywoływał liczne skandale obyczajowe, a ostatnio na językach opinii publicznej pojawił się za sprawą wywiadu, którego udzielił wraz ze swoją żoną – księżną Meghan – w programie Oprah Winfrey. 

Czytaj także: Co ukrywa rodzina królewska? Finding Freedom wkrótce w Polsce! 

Pomimo medialnej otoczki, książę Harry często angażuje się jednak w liczne projekty charytatywne. Do tej pory książę zaangażowany był prowadzenie aż 25 organizacji charytatywnych. Jedną z najbardziej znanych jest założona w 2009 roku wraz z bratem Fundacja Księcia Williama i Księcia Harry’ego, której celem jest wsparcie młodych ludzi w trudnych sytuacjach życiowych. Harry zaangażowany był także w akcje National AIDS Trust, Help for Heroes czy UNICEF. 

 

Źródło: cnn.com, globalnews.ca, rmfclassic.pl

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje