reklama

Co ukrywa rodzina królewska? Finding Freedom wkrótce w Polsce! 

Data: 2020-12-05 16:03:08 Autor: Patryk Obarski

Już niebawem na polskim rynku ukazać ma się publikacja Finding Freedom, która przedstawia kulisy życia Meghan Markle oraz księcia Harry’ego. Tytuł ten wywołał wiele kontrowersji w Wielkiej Brytanii. 

Obrazek w treściKsiążę Harry i księżna Meghan odwiedziający Belfast’s Crown Liquor Saloon / Northern Ireland Office 

Brytyjska rodzina królewska od dawna wywołuje spore kontrowersje nie tylko ze względu na fakt, że poszczególni jej członkowie mają szansę w przyszłości na objęcie tronu, ale także z powodu licznych skandali z udziałem członków dynastii Windsorów. Mimo że dla wielu ludzi „królewskie życie” może jawić się jako życie pełne przyjemności i przywilejów, członkowie panującej dynastii od lat zmagać muszą się z konsekwencjami związanymi ze swoim statusem społecznym. 

Czytaj także: Teatr brytyjskiej monarchii czyli jak funkcjonuje brytyjski dwór?

O ile w przeszłości głośno mówiło się zwłaszcza o tragicznie zmarłej księżnie Dianie i problemach w jej małżeństwie z księciem Karolem, o tyle w ostatnich latach w media skupiają się zwłaszcza na podglądaniu życia dzieci Diany – księcia Williama oraz księcia Harry’ego. 

Drugi z braci, niepokorny książę Harry, w 2018 roku wziął ślub z amerykańską aktorką, Meghan Markle, czym zaszokował część opinii publicznej i brytyjskiego dworu. Z kolei 31 marca 2020 Harry i Meghan zrezygnowali z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej. To właśnie o wydarzeniach z ostatnich lat i ostatnich miesięcy opowiada biograficzna książka Finding Freedom, która niebawem ukaże się także na polskim rynku. 

Finding freedom – po polsku 

Publikacja Finding freedom stworzona została przez Omida Scobiego i Carolyn Durand, dziennikarzy zajmujących się królewskim dworem. Reporterzy postanowili zbliżyć się do środowiska angielskiej monarchii, przeprowadzając rozmowy z bliskimi współpracownikami księcia oraz księżnej, analizując plotki pojawiające się na dworze królewskim oraz sprawdzając przeszłość i historię głównych bohaterów swojej historii. W publikacji opowiedziana ma zostać historia poznania i nietypowej miłości pomiędzy amerykańską aktorką a zbuntowanym angielskim księciem. 

Czytaj także: Królowa Matka. Najbardziej niebezpieczna kobieta świata

Finding Freedom pierwotnie ukazało się w Wielkiej Brytanii w sierpniu bieżącego roku. Publikacja uzyskała status bestsellera i wywołała prawdziwą lawinę komentarzy związanych z życiem prywatnym Harry’ego oraz Meghan. Jednocześnie zaczęły pojawiać się plotki dotyczące rzekomej współpracy księżnej z twórcami reportażu. Meghan Markle zaprzeczyła jednak tym doniesieniom. Ujawnione przez reporterów informacje podawane były m.in. przez angielskie tabloidy czy polskie portale plotkarskie.

Czytaj także: Księżna Camilla poleca książki w czasie pandemii

Okazuje się, że już niebawem czytelnicy będą mieli szansę poznać tę książkę także i w Polsce. Publikację w swojej ofercie zapowiedziało bowiem Wydawnictwo Znak. W przeszłości nakładem tego wydawnictwa ukazała się m.in. książka Marka Rybarczyka Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?

Windsorowie – królowie skandalów

Rodzina Windsorów nie stroni od skandali, które co jakiś czas rozgrzewają media do czerwoności. Nic dziwnego, bowiem dynastia – od momentu powstania – naprawdę się rozrosła. Mało kto wie jednak, że Windsorowie to… dynastia „wymyślona”. O szczegółach powstania rodu królewskiego możecie przeczytać w naszym szczegółowym artykule

Czytaj także: Najlepsze książki o Harrym i Meghan oraz Windsorach.

Od kilku lat Netflix realizuje także swój serial kostiumowy The Crown, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. W ostatnim czasie na popularnej platformie premierę miał czwarty sezon produkcji, który reklamowany jest w wielu mediach. Tymczasem już teraz wiadomo, że w produkcji jest już 5 sezon The Crown.

Temat związany z rodziną królewską jest zresztą niezwykle rozległy, o czym przekonali się wszyscy biografowie dynastii. Także i na polskim rynku ukazało się już wiele książek mówiących zarówno o całej rodzinie Windsorów, jak i o poszczególnych jej członkach. Wśród wydanych do tej pory książek, warto sięgnąć m.in. po publikację Brytyjska monarchia od kuchni autorstwa Adriana Tinniswooda, która okazała się prawdziwym bestsellerem i otrzymała tytuł Książki roku 2019 w plebiscycie seriwsu Granice.pl . Wszyscy zainteresowani ciekawostkami na temat rodziny królewskiej powinni z kolei przeczytać książkę Iwony Kienzler Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści. Dopełnieniem literackich odkryć powinna pozostać autobiografia księżnej Diany spisana na podstawie rozmów z księżną przez Andrewa Mortona oraz najnowsza publikacja Finding freedom.

Finding freedom – kiedy w Polsce? 

Polskie wydanie Finding freedom nosić będzie tytuł Harry i Meghan. Chcemy być wolni. Publikacja w oficjalnej sprzedaży pojawić ma się dopiero pod koniec stycznia 2021 roku, premiera bowiem zaplanowana został na 21.01.2021. 

Niecierpliwi czytelnicy będą mieli szansę otrzymać książkę wcześniej – kupując ją w przedsprzedaży w księgarniach internetowych. 

Książkę Harry i Meghan. Chcemy być wolni można kupić poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry i Meghan. Chcemy być wolni
Omid Scobie0
Okładka książki - Harry i Meghan. Chcemy być wolni

MIĘDZYNARODOWY BESTSELLER * BESTSELLER „NEW YORK TIMESA” * NUMER 1 NA LIŚCIE BESTSELLERÓW „SUNDAY TIMESA” JAK NAPRAWDĘ...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Pokaż wszystkie recenzje