Księżna Camilla poleca książki w czasie pandemii

Data: 2020-08-22 14:18:28 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Co czyta się na królewskim dworze? Księżna Camilla, żona księcia Karola, poleca najlepsze jej zdaniem książki na czas kwarantanny.

Obrazek w treściFot. Andy Gott  / Flickr.com / CC BY 2.0

Księżna Camilla jest jedną z najbardziej charakterystycznych osób w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Od początku roku Księżna Kornwalii udostępnia w mediach społecznościowych tytuły książek, które proponuje przeczytać w czasie pandemii.

Pierwsze tytuły księżna zaprezentowała przed świętami Wielkiej Nocy, a teraz – na czas wakacji – uzupełniła swoją listę polecanych książek o kolejne tytuły. Co proponuje przeczytać księżna?

Czytaj także: Windsorowie. Wymyślona dynastia

Wśród opublikowanych w piątek tytułów znalazły się: Kobieta w bieli, czyli powieść autorstwa Wilkie Collins z 1860 r., powieść Girl autorstwa Edny O'Brien z 2019 r., kryminały z cyklu Roy Grace autorstwa Petera Jamesa, Naszyjnik królowej, czyli kultowa powieść historyczna Aleksandra Dumasa oraz powieść Wyspa autorstwa Victorii Hislop.

Jestem zachwycona możliwością podzielenia się tytułami kilku moich ulubionych książek

– powiedziała księżna Camilla.

Księżna Kornwalii wyraziła także nadzieję, że dzięki wybranym przez nią książkom, czytelnicy, chociaż na chwilę, będą mogli uciec od bieżących problemów.

Czytaj także: Najlepsze książki o Harrym i Meghan oraz Windsorach.

Księżna Camilla od 2005 r. jest żoną księcia Karola. W 1993 r. korona zmagała się z kryzysem wizerunkowym – ujawniono wtedy prywatną rozmowę pomiędzy Kamilą a księciem Karolem, będącym wówczas wciąż mężem księżnej Diany. Afera nazwana została przez media „Kamilagate”. Kamila i Karol ślub cywilny wzięli w 9 kwietnia 2005 r.; w uroczystości nie uczestniczyli wówczas królowa Elżbieta i jej mąż, książę Filip. Oficjalnie tytuł przyznany księżnej to Jej Królewska Wysokość Księżna Kornwalii.

W ostatnim czasie na rynku ukazała się książka Finding Freedom, która skupia się na relacji pomiędzy małżonkami - księżną Meghan i księciem Harrym. Na łamach naszego portalu ukazało się także wiele artykułów związanych z życiem rodziny królewskiej. Wśród nich znajdują się m.in. sylwetka Elżbiety Bowes-Lyon (tekst Beaty Bednarz pt. Królowa Matka. Najbardziej niebezpieczna kobieta świata) oraz felieton dr Adrianny Michalewskiej pt. Teatr brytyjskiej monarchii czyli jak funkcjonuje brytyjski dwór?.

W 2019 r. nakładem Wydawnictwa Bellona ukazała się natomiast książka Brytyjska monarchia od kuchni autorstwa Adriana Tinniswooda. Publikacja otrzymała tytuł "Książki Roku" w plebiscycie serwisu Granice.pl. Książka skierowana jest do wszystkich osób, które zainteresowane są historią i obyczajami brytyjskiej rodziny królewskiej.

Książkę tę kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje