Quantcast

Naszyjnik królowej - 3 tomy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 1979 (data przybliżona)
ISBN: 83-08-00021-5

"Naszyjnik królowej" stanowi drugą część barwnego cyklu historycznego pt. "Pamiętniki lekarza" pióra Alexandre'a Dumasa-ojca, autora cieszących się do dziś ogromną poczytnością takich powieści, jak "Trzej muszkieterowie", "Hrabia Monte Christo". Z pierwszą częścią cyklu wiąże "Naszyjnik królowej" postać bohatera, tajemniczego jasnowidza Józefa Balsamo, noszącego tutaj nazwisko Cagliostro - oraz środowisko, w którym rozgrywa się akcja powieści - dwór Ludwika XVI i jego małżonki, Marii Antoniny. Tym razem z wydarzeń poprzedzających wybuch Rewolucji Francuskiej autor wybrał wątek wręcz sensacyjny - aferę słynnego diamentowego naszyjnika, przeznaczonego pierwotnie dla Marii Antoniny. Książka ta, pełna ciekawych i barwnie przedstawionych perypetii bohaterów, żywych dialogów, plastycznie odmalowanych postaci - zarówno historycznych, jak fikcyjnych - z pewnością zainteresuje amatorów literatury "płaszcza i szpady". Cykl powieści przygodowych opowiadających o czasach królowej Marii Antoniny pt. Pamiętniki lekarza (Józef Balsamo, Naszyjnik królowej, Anioł Pitou, Hrabina de Charny, Kawaler de Maison-Rouge).

Kup książkę Naszyjnik królowej - 3 tomy

Opinie o książce - Naszyjnik królowej - 3 tomy

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:1991-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012 i wcześniej,
Ha! To dopiero intryga! Jak zawsze wspaniały Aleksander Dumas (ojciec) nie pozwala na chwilę nudy. Powoduje, że czytelnik przemyka wraz z bohaterami po ciemnym parku, bywa na salonach, uczestniczy w intymnych rozmowach. Jak zwykle u tego autora jest miłość, nienawiść, honor i zdrada. Powieść "Naszyjnik królowej" opowiada o autentycznym spisku mającym ścisły związek z pewnym drogocennym naszyjnikiem, uknuty dla celów czysto materialnych przeciwko Marii Antoninie i jej mężowi Ludwikowi XVI, a mającym również polityczne, bardzo dramatyczne dla korony następstwa. Scenerią dla tej historii są miłosne i towarzyskie problemy bohaterów, głównie z otoczenia królowej Francji. Wspaniała książka dla wielbicieli powieści historycznych.

Tamten utracony świat
Alina Staneczek