reklama

Księżna Camilla otwiera klub książki

Data: 2021-01-02 09:13:07 Autor: Patryk Obarski

Czym w wolnej chwili zajmować mogą się członkowie rodziny królewskiej? Jak się okazuje, wśród obowiązków księżnej Camilli znalazło się właśnie… prowadzenie klubu książki! 

Obrazek w treściOd lewej: księżna Camilla i księżna Kate /fot. Carfax2 / Wikimedia Commons

W Nowy Rok na oficjalnym profilu brytyjskiej rodziny królewskiej na Facebooku umieszczono zapowiedź najnowszej inicjatywy Księżnej Kornwalii – Camilli. Żona księcia Karola od kilku miesięcy w swoich social mediach dzieliła się listami książek wartych przeczytania, by w ten sposób pomóc wszystkim zamkniętym w domach z powodu pandemii.

Czytaj także: Windsorowie. Wymyślona dynastia

Teraz dowiedzieliśmy się, że po sukcesie pandemicznych list czytelniczych, akcja zostanie rozszerzona o pełnowymiarowy internetowy klub książki, który nazywa się „Czytelnia Księżnej Kornwalii”. 

W ramach inicjatywy na specjalnym Instagramie „The Reading Room” („Czytelnia”) umieszczane będą kolejne rekomendacje czytelnicze z uwzględnieniem najlepszych książek wydanych w języku angielskim. Pojawią się także internetowe spotkania autorskie, które prowadzić będzie sama Camilla. 

Czytaj także: Poznaj tajemnice Harry'ego i Meghan. Polecamy biografie pary książęcej i dynastii Windsorów!

Czytelnia księżnej Camilli ma proponować tytuły dla czytelników w różnym wieku i różnym pochodzeniu, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z propozycji księżnej. Inicjatywa oficjalnie rozpocznie się „sezonem zimowym” 15 stycznia 2021. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Reading Room (@duchessofcornwallsreadingroom)

Na start w klubie książki przedstawiona została postać Charliego Mackesy'ego, autora książki Chłopiec, Kret, Lis i Koń, która w 2019 r. ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Albatros.

Czytaj także: The Crown - co warto wiedzieć o serialu?

Księżna Camilla urodziła się w 1947 roku w Londynie. W 1973 r. wzięła ślub z wojskowym – Andrewem Parkerem Bowlesem, z którym miała dwójkę dzieci. Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1995 r. Od 1970 r. Camilla znała się z księciem Walii – Karolem. Następca tronu miał mieć romans z Camillą w czasie trwania jego małżeństwa z księżną Dianą. W 1996 r. małżeństwo Diany i Karola zakończyło się, a w 2005 r. Karol wziął ślub cywilny z Camillą. W ślubie nie wzięli wówczas udziału rodzice Karola – królowa Elżbieta i książę Filip.

Czytaj także: Co ukrywa rodzina królewska? Finding Freedom wkrótce w Polsce! 

Angielska rodzina królewska od wielu lat pozostaje w zainteresowaniu mediów, ale także biografów. Dotychczas na rynku ukazało się kilkadziesiąt publikacji, które przedstawiały losy dynastii Windsorów oraz poszczególnych członków rodziny królewskiej.  Niebawem na polskim rynku ukaże się książka Finding Freedom, w którym przedstawione zostały relacje jednej z najmłodszych par w dynastii - księżny Meghan i księcia Harry'ego. Na łamach naszego portalu ukazało się także wiele artykułów związanych z życiem rodziny królewskiej. Wśród nich znajdują się m.in. sylwetka Elżbiety Bowes-Lyon (tekst Beaty Bednarz pt. Królowa Matka. Najbardziej niebezpieczna kobieta świata) oraz felieton dr Adrianny Michalewskiej pt. Teatr brytyjskiej monarchii czyli jak funkcjonuje brytyjski dwór?.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat brytyjskiej monarchii, polecamy natomiast wydaną w 2019 r. książkę Brytyjska monarchia od kuchni autorstwa Adriana Tinniswooda. Publikacja nagrodzona tytułem "Książki Roku" serwisu Granice.pl dostępna jest w sprzedaży poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Czerwona księżniczka
Sofka Zinovieff
Czerwona księżniczka
Pokaż wszystkie recenzje