„Zapadlisko” – czy będzie kontynuacja szwedzkiego thrillera?

Data: 2024-02-19 13:17:01 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Kilka dni temu na Netfliksa trafił szwedzki thriller Zapadlisko. Produkcja cieszy się niemałą popularnością. Ci którzy ją obejrzeli już zastanawiają się, czy powstanie kontynuacja.

Bohaterowie filmu "Zapadlisko", w tym Tuva Novotny jako Frigga. fot. mat. prasowe / Netflix

Zapadlisko to katastroficzny thriller. W Szwecji produkcja zadebiutowała jeszcze w zeszłym roku. Teraz jednak – 16 lutego 2023 roku – trafiła ona na Netfliksa. Za reżyserię odpowiada Richard Holm, który jest także współscenarzystą. Drugim ze scenarzystów jest Robin Sherlock Holm

Zapadlisko – o czym opowiada thriller?

Zapadlisko to film, który przenosi nas do szwedzkiego górniczego miasteczka o nazwie Kiruna. To właśnie tam działa ogromna kopalnia rudy żelaza. Miejsce to daje utrzymanie setkom ludzi. Niespodziewanie miasto zaczyna zapadać w głąb ziemi, a mieszkańcy nie wiedzą co mogą z tym zrobić.

Czytaj także: Bracia odc. 3 i 4: Renata musi uratować Adama. Streszczenie 3 odc. "Braci"

Po ogromnej katastrofie i trzęsieniu ziemi mieszkańcy zostają przeniesieni w nowe miejsce. W mieście mieszka Frigga. Kobieta jest szefową ochrony największej na świecie kopalni, która należy do rządu. Bohaterka będzie więc rozdarta między pracą, a zapewnieniem bezpieczeństwa swojej rodzinie. 

Zapadlisko – czy będzie kontynuacja?

Film Zapadlisko to produkcja, która niedawno trafiła na Netfliksa. Wcześniej jednak zadebiutowała ona w Szwecji i od tego czasu nie stworzono kontynuacji. Niewykluczone jednak, że jej popularność na serwisie streamingowym sprawi, że powstanie druga część tej wciągającej historii. 

Czytaj także: Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

Podczas zakończenia Frigga opłakiwała zmarłego męża. Równocześnie to Dabir chciał z nią rozpocząć życie. Mężczyzna przez cały film starał się poznać jej uczucia. Wraz z końcem filmu dochodzi do niego, że prawdopodobnie spędzi on resztę życia z kobietą. Chce się jej nawet oświadczyć. Możliwe, że w kolejnej części moglibyśmy obserwować dalsze losy bohaterów, którzy po przeniesieniu się w inne miejsce musieliby poradzić sobie z kolejną katastrofą. 

Zapadlisko – część 2 – kiedy premiera? 

Niewykluczone więc, że będziemy mieli szansę poznać dalsze losy Friggi i Dabira. Na ten moment jednak trudno stwierdzić kiedy się to stanie i czy w ogóle do tego dojdzie. Aktualnie wszystko jest zależne od tego, czy produkcja zyska popularność na Netfliksie, i czy twórcy będą chcieli ją kontynuować. 

Czytaj także: „Diuna: Część druga” – film za tydzień trafi do kin! Wszystko co wiadomo na temat produkcji

Warto też wspomnieć, że nawet jeśli thriller katastroficzny zostanie potwierdzony, to jednak na jego premierę i tak trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka miesięcy a może i rok. Produkcja i postprodukcja filmu to etapy, które mogą trwać przez naprawdę długi czas. 

Tagi: filmy netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje