Znamy laureatów Nagrody Zajdla 2018

Autor: mojebestsellery
News - Znamy laureatów Nagrody Zajdla 2018

Dziś odbył się uroczysty finał Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, która każdego roku przyznawana jest twórcą fantastyki. Znani są już zwycięzcy tegorocznej Nagrody!

Historia nagrody sięga 1984 roku. W tegorocznej edycji w kategoriach powieść i opowiadanie w nominowanych znaleźli się: Anna Kańtoch, Leszek Bigos, Rafał Kosik, Dawid Cieśla, Marta Krajewska, Marta Kisiel, Paweł Majka, Magdalena Kucenty, Artur Olchowy i Przemysław Zańko.

Laureatami tegorocznej edycji Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla zostali: 

Rafał Kosik za powieść Różaniec w kategorii powieść

Różaniec opowiada o Warszawie przyszłości, przyszłości, która - miejmy nadzieję - nigdy nie nadejdzie. Zwykły człowiek w niezwykłym świecie, wmanipulowany w tryby wielkiej polityki, która i tak niewiele znaczy wobec mechanizmów rządzących Różańcem. 

Marta Kisiel za opowiadanie Szaławiła w kategorii opowiadanie

Tytułowa Szaławiła, Oda Kręciszewska, ma trzydzieści osiem lat i właśnie zmarła jej matka. Po dziesięciu latach podróżowania po świecie i ku przerażeniu własnej siostry, bohaterka postanawia kupić dom w lesie i tam się osiedlić. Tymczasem z piwnicy Ody dobiegają dziwne drgania… Czy ma to związek ze znajdującym się nieopodal cmentarzykiem? Wygląda na to, że Oda może mieć nadprzyrodzonych współlokatorów…

Szaławiła opowiada o tym, co działo się z Lichotką pomiędzy Dożywociem a Siłą niższą.

 Co sądzicie o laureatach tegorocznej  Nagrody? Czytaliście zwycięskie utwory?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy