Arsen. Opowieść o nieszczęśliwej miłości

🌼🌼🌼

,,Nie zakochałam się tak po prostu. Chwyciłam miłość za rogi, a potem poniosłam spektakularną porażkę”.

,,Ares opowieść o nieszczęśliwej miłości” autorstwa Mii Asher.

🌼Jest to bardzo dobrze napisana obyczajówka/romans, którą czyta się jednym tchem.

🌼Wciągająca akcja pełna dramatów ludzkiego życia.

🌼Opowieść o błędach, trudnych decyzjach i pragnieniach niekiedy niemożliwych do spełnienia.

🌼Ja pewnie tak jak każdy, kto czytał tę lekturę mam mieszane uczucia po jej skończeniu.

🌼Nie chodzi tutaj o sposób, w jaki została napisana książka ani o samą fabułę, a głównie chodzi o motyw, który pojawia się w tej historii, a który jest dość istotny.

🌼Chodzi o motyw zdrady.

🌼Naprawdę nie lubię tego motywu. Dość szybko się zniechęcam do historii, w których ktoś z bohaterów zdradza. Bardzo mnie takie wątki irytują, a to niestety często psuje radość z lektury.

🌼Tutaj jednak pojawia się także inny bardzo ważny motyw, który, choć nie usprawiedliwia, zdrady pozwala nam zrozumieć jakie sytuacje mogą pchnąć ludzi z pozoru szczęśliwych i dobrych do całkowitej zmiany swojego postępowania.

🌼Stąd także postrzeganie bohaterów tej historii dla każdego może być zupełnie inne.

🌼Weźmy na przykład postać głównej bohaterki Cathy, którą szczerze albo się zrozumie, albo znienawidzi.

🌼Ja niestety jej nie polubiłam. Jednak była to kwestia indywidualnych preferencji. W żadnym razie nie sprawia to, że książka w jakiś sposób była zła.

🌼Miała bardzo dobrze napisane dialogi i sceny erotyczne, a charakterystyka bohaterów była bez zarzutów.

🌼Myślę więc, że tutaj każdy musi sam zdecydować, czy chce spróbować zapoznać się z historią bohaterki, czy nie.

🌼Jeśli o mnie chodzi, zapewne nie wrócę, już to tej pozycji jednak nie żałuję, że po nią sięgnęłam.

✔️Współpraca reklamowa z @wydawnictwoszostyzmysl ❤️

Informacje dodatkowe o Arsen. Opowieść o nieszczęśliwej miłości: