Chuliganka

Niestety nic dobrego o tej książce nie mogę powiedzieć. Sięgnęłam do niej oczekując , że będzie to studium psychologiczne związku ludzi różnych kultur, fascynacji drugim człowiekiem. A było to studium zdrady i to w prymitywnym wydaniu. Nie chodzi tu o tak zwane momenty, bo jesteśmy przecież dorośli, ale o spłycenie uczucia do relacji damsko-męskich. Bohaterka jest psychologiem, ma męża, dzieci,wdaje się w romans z dziesięć lat, czy nawet więcej młodszym Czeczeńcem a w książce nie ma żadnych głębszych przemyśleń kobiety na temat rozpadu dotychczasowego związku, Że o wyrzutach sumienia nie wspomnę. Tak, jakby tej rodziny w ogóle nie było, albo była ona ważna w jej życiu tak samo, jak nie wiem, właściciele osiedlowej kwiaciarni. Nie będę się długo rozwodzić nad tą ksiażką. Lepiej pisać o tych dobrych, a przed złymi ostrzegać. Dla mnie był to czas stracony. W pewnym momencie nawet zdałam sobie pytanie "Ludzie, o czym ja czytam? O tym jak skutecznie zaaranżować randkę z kochankiem? Gdzie można sprawnie i szybko uprawiać seks?" Nie jestem pewna, czy ta wiedza jest mi w życiu niezbędna. Czytałam kiedyś książkę opowiadającą podobną historię "Życie seksualne mojej ciotki". I było to studium kłamstwa kobiety zdradzającej. Ale to studium kłamstwa było studium psychologicznym, historia była opowiedziana w ciepłej atmosferze i nikogo nie znam, kto czytał tę powieść, żeby nie był przynajmniej oczarowany. Można stworzyć piękny obraz? Można. A o "Chuligance" lepiej już nie wspominać.

Informacje dodatkowe o Chuliganka:

Wydawnictwo: Czarna Owca