Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali

William to dziewięciolatek, który musi spędzić tydzień ze swoją dziwaczną ciotką. 👩‍🦳 Chłopiec nie jest zachwycony sytuacją, ale innego rozwiązania nie ma. Tata wyjeżdża do pracy, mama na szkolenie, a on? Zamiast świetnie bawić się w wakacje - ląduje w tajemniczym i zakurzonym domu ciotki Gunvor. 😯 Starsza pani również nie jest zbyt szczęśliwa, że chłopak trafia pod jej skrzydła. O dzieciach wie tyle, co nic, a sama wolałaby zajmować się własnymi sprawami, niż kogoś niańczyć. 🥱 Nic dobrego to nie wróży? A jednak. 😉 Relacja tej dwójki diametralnie się zmienia, kiedy w grę wchodzi... astronomia. 💫 Okazuje się, że ciotka doskonale opowiada o niebie, a William jest po pierwsze doskonałym słuchaczem, a po drugie zadaje trafne pytania, które jeszcze bardziej "rozwiązują ciotce" język. 💬 Opowieści o gwiazdach, grawitacji, Koperniku, Galileuszu... wydają się nie mieć końca. ⭐ Jak skończy się ta wakacyjna i gwiezdna przygoda? Przekonajcie się sami. 📖

"Co nam mówi niebo" Gertrude Kiel to fascynująca opowieść napisana prostym językiem, który zrozumie każdy młody człowiek. Okraszona pięknymi ilustracjami Gunvor Rasmussen. 😍 Uwierzcie lub nie, ale mogłabym na nie patrzeć godzinami. 🧡 Duży format, twarda oprawa, słownik z trudnymi pojęciami, podsumowania astronomicznej teorii, (mysie) wstawki narracyjne do czytelnika - czy mam wymieniać dalej? 🤔 Ta książka ma naprawdę same zalety! 👌

Skomplikowana wiedza? Niezrozumiała astronomia? To nie tu. 👍 "Co nam mówi niebo" to opowieść jakich mało, która jednocześnie przekazuje (dość nudne i trudne na pierwszy rzut oka) fakty naukowe i wciąga odbiorcę w magiczną przestrzeń nieba. 🪐 Zaciekawi zarówno młodszych, jak i starszych pasjonatów wszechświata, ale i całkowitych laików w tym temacie. Przeczytajcie! ✨

Informacje dodatkowe o Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-09-06
Tytuł oryginału: Tales From The Sky
Dodał/a opinię: kulturadladzieci

Zobacz opinie o książce Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali

Kup książkę Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali

Powrót matki
Danuta Awolusi ;