Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali

Gdy wpadło mi w ręce to piękne wydanie, byłam zachwycona. Już sama okładka zaprasza do środka, a wnętrze nieco przypomina mi klimat retro ze względu na grafikę, czcionkę i typ papieru. Wydanie wygląda solidnie i to na pewno taki typ, który zostanie w biblioteczce na zawsze.

William wybiera się na wakacje do ciotki Gunvor, do której jest sceptycznie nastawiony ze względu na wiele osądów i opinii, które krążą na jej temat. Okazuje się jednak, że to nietuzinkowa kobieta, ciekawa świata i zgłębiania wiedzy, a astronomia to jej ulubiony temat. Okazuje się więc, że czas spędzony u tej staruszki w domu przybiera nieoczykiwany bieg. W dodatku zaskoczy go czymś niesamowitym ukrytym w piwnicy, co robi z ciotki prawdziwego naukowca.

Przyjrzymy się faktom na temat astronomii na przełomie wieków, a wszystko to będzie zawarte w rozmowie chłopca z ciotką, a tak sprytnie przemycona dawka informacji jest łatwiejsza do zapamiętanie i ciekawsza do poznania, to sprawia, że jest przystępna w odbiorze.
Poprzez teorie Mikołaja Kopernika, Galileusza czy Isaaca Newtona spotka nas tu mnóstwo wiedzy, będą wzmianki o Układzie Słonecznym, sześćdziesiątkowym systemie liczbowym i nie tylko.

Będą też inne fakty historyczne na temat dawnych wysokich kosztów powstawania książek, Biblioteki Aleksandryjskiej czy wzmianka o kawie i jej rosnącej popularności, co przyczyniło się do wspaniałych osiągnięć naukowych.

Książka składa się z 8 rozdziałów, a na końcu czytelnik znajdzie trudne słowa z całości.
Na początku przywita nas mała myszka, która wyjaśni, że każdy rozdział będzie miał krótkie podsumowanie rozmowy Williama i ciotki. Dla mnie ta lektura to odświeżenie astronomicznej wiedzy, a wiek zalecany dla młodszych czytelników to 9+, co wydaje mi się dobrym wyborem.

Serdecznie polecam! To niezwykła pozycja dla miłośników astronomii. Idealna na prezent!

Informacje dodatkowe o Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-09-06
Tytuł oryginału: Tales From The Sky
Dodał/a opinię: Justyna_M

Zobacz opinie o książce Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali

Kup książkę Co nam mówi niebo. Opowieść o wszechświecie i tych, którzy go badali

Powrót matki
Danuta Awolusi ;