Dorosłość. Wyznania

"Dorosłość. Wyznania" to kolejny po "Młodość. Wyznania nastolatków" zbiór opowiadać autorstwa Linn Skaber, ilustrowany przez Lisę Aisato. Książka ta trafiła do mnie dużo bardziej, gdyż traktuje o fragmencie życia, w którym sama się znajduję. Są to wyznania, które kompletnie mnie rozbroiły, sprawiły że bardzo się wzruszyłam albo poczułam "mam dokładnie tak samo". Są takie, do których podeszłam obojętnie, doświadczenia te były mi obce albo po prostu podane w sposób, który mnie jakoś nie zaciekawił. Są historie, które się od razu zapomina i takie, które zostają na bardzo długo. Jak w życiu - barwna paleta przeróżnych postaci, opowiadających o upływie czasu, o małżeńskim życiu albo tego wspólnego życia rozpadzie. O wypuszczaniu w dorosłość swoich dzieci, albo o dotkliwym dzieci braku. O miłościach żywych i tych utraconych. O życiu wśród bliskich i życiu w samotności. O umieraniu, które czeka już za zakrętem.

Styl autorki jest oszczędny, nie ma tu zbędnych zdań, opowiadania są zwykle krótkie, skupione na sednie, ilustrujące jakąś chwilę, wycinek życia. Pojawiają się też inne formy wyrazu: piosenki, wiersze, dialogi. Każdy rozdział to inny bohater, inna opowieść. Książka ta jest raczej przeznaczona dla osób 30+ i starszych. Wydaje mi się że młodsze osoby mogą być trochę zagubione w tej palecie doświadczeń, nieco znudzone i nie do końca rozumiejące nad czym się tu aż tak rozwodzą.
Bardzo ładnie wydana - najbardziej do tej serii przyciągają mnie klimatyczne ilustracje.

Informacje dodatkowe o Dorosłość. Wyznania:

Zobacz opinie o książce Dorosłość. Wyznania

Kup książkę Dorosłość. Wyznania

Młodość. Wyznania nastolatków
Linn Skaber0
Okładka ksiązki - Młodość. Wyznania nastolatków

Wyrazisty, przejmujący i prawdziwy głos nastolatków spisany przez Linn Skaber, z niezwykłymi ilustracjami Lisy Aisato. Nie sposób przejść obok niego obojętnie...