Irena

Książka opowiada o trzech kobietach: Dorocie i jej córce Jagodzie oraz przyszywanej cioci Irenie. Dorota jest po pięćdziesiątce i przechodzi menopauzę, Jagoda zbliża się do trzydziestki, jest singielką i pracownicą dużej korporacji. Irena natomiast to starsza pani, ale bardzo twarda i energiczna kobieta. Właśnie zmarł jej mąż. Trzy kobiety, trzy pokolenia, inne zwyczaje, myśli, plany, priorytety. Dorota i jej córka właściwie przestają ze sobą rozmawiać, odsuwają się od siebie, a większość ich rozmów kończy się kłótnią.Wszystko przez tajemnicę sprzed lat. Naprawić ich relacje próbuje Irena. Trochę się zawiodłam, bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego, czegoś ciekawszego. Historię poznajemy z punktu widzenia matki i córki. Dzięki temu możemy zobaczyć jak czuje się każda ze stron, co o tym wszystkim myśli, co czuje, czego pragnie. "Irena" to zdecydowanie powieść dla kobiet i do tego w różnym wieku, bo w książce spotykamy trzy pokolenia. Do mnie najbardziej pasuje Jagoda, mamy nawet podobne charaktery. Ogólnie bardzo lubiłam czytać rozdziały poświęcone właśnie tej bohaterce. Jest to książka, która opowiada o konflikcie pokoleń. Myślałam, że spodoba mi się bardziej, ale dla mnie okazała się przeciętna. Przeczytać przeczytałam, ale szału nie robi.

Informacje dodatkowe o Irena:

Wydawnictwo: W.A.B.