Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek

Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek.

Kasia Nawratek
Wydawnictwo Ezop @wydawnictwoezop

"Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek" to książka, która pomimo swojej zwyczajności, posiada w sobie niezaprzeczalny urok. To wartościowa publikacja, którą polecam każdemu. Lekka forma z wartościowymi treściami.
Bardzo lubię książki z mądrym przekazem.

Bartek Kłopotek mieszka wraz z mamą i jej partnerem na Śląsku oraz z przyjaznym jamnikiem Kreskiem. Bohater widuje się ze swoim tatą, który układa sobie życie na nowo. Bartek to chłopiec, który dzięki swojej fantazji stwarza sobie swój własny świat na czele z bazami królików w podziemiach. W jego życiu nagle pojawia się wiadomość o nowym dziecku taty oraz znajomość z bezdomnym Franciszkiem.

Autorka opowiada o zwyczajnym życiu przeciętnego chłopca mieszkającego na śląskim blokowisku. Nie znajdziemy więc niewiarygodnych przygód, ale zwykłe życie i typową polską codzienność z naszymi problemami. Rozwód rodziców, bezrobocie, różnice w poziomie życia, przemoc w szkole, nepotyzm czy też brak tolerancji dla słabszych.
Wydarzenia jakie stają się udziałem głównego bohatera mogą spotkać każdego z nas.
Każde dziecko, ale i dorosły, odnajdzie w książce elementy doskonale znane, a także znaną szarość życia, jaka nikogo z nas nie ominęła.

Książka zdobyła Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Informacje dodatkowe o Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek:

Wydawnictwo: Ezop