Marriage Games (#1). Małżeńska gra

Mogłoby się wydawać, że Adam i Diana tworzyli całkiem udany związek. Kiedy mężczyzna znajduje list z informacją, że żona już go nie kocha, jest załamany. Nie rozumie jej decyzji, wydaje mu się, że byli razem szczęśliwi... Jednak musi przyznać, że kobieta ma rację. Nie był z nią do końca szczery. Ukrywał to, kim był, zanim się poznali. Adam nie chce jednak podpisać papierów rozwodowych, a tym bardziej oddać żonie jej rodzinnej firmy, którą to on wyprowadził na prostą. No chyba, że zgodzi się ona spędzić z nim trzydzieści dni. Tylko miesiąc - a potem ich drogi się rozejdą, a kobieta dostanie to czego chciała. Jednak jest w tym pewien haczyk. Diana ma w tym czasie spełniać wszystkie jego żądania...

Ta książka jest bardzo specyficzna, nie jestem jej w stanie porównać do żadnej innej. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, ale na pewno zapada w pamięci. Powieść wciąga, rozdziały są krótkie i bardzo sprawnie się je czyta, co w literaturze erotycznej uważam za duży plus. Język jest sprośny, pojawiają się wulgaryzmy... Niby dla tego gatunku nie jest to niczym nadzwyczajnym, ale uważam, że było tego za dużo.

Sama fabuła jest ciekawa. Zwykle w książkach opisywane są historie, w których miłość rozkwita. Tu się kończy, co wyróżnia tę pozycję spośród innych. Autorka uchyla nam skrawka świata BDSM. Na szczęście opisy są łagodne. Jednak bardzo dobrze skonstruowane. Pozwalają wejść w tamten świat, poczuć tamten klimat, ale nie odrzucają. Trochę się tego obawiałam, bo osobiście, nawet po lekturze, nie jestem w stanie zrozumieć obowiązujących tam zasad i panujących relacji. Po prostu - nie. Dlatego dość łatwo było mi się początkowo wczuć w postać Diany. Wspierałam ją, jednocześnie współczując Adamowi.

Pierwsza część książki napisana jest z perspektywy Adama, w drugiej śledzimy przebieg wydarzeń oczami Diany. Bardzo spodobał mi się ten zabieg - właśnie podział narracji na pół, a nie narracja przeplatana. Pozwalał lepiej poznać bohaterów, wczuć w ich postacie, podążać torem ich myśli, bez porównywania co dzieje się w danym momencie w umyśle drugiej osoby. Niektóre rozdziały przedstawiają aktualne wydarzenia, inne - fragmenty z przeszłości, ujawniane stopniowo, w miarę rozwoju wydarzeń.

Czytając powieść, obserwujemy zmiany zachodzące w bohaterach - bo zmieniają się oboje. Diana zaczyna odkrywać samą siebie na nowo, Adam... Sam nie wie jak poradzić sobie z całą sytuacją. Ciągle ma wątpliwości, czy pomysł z pokazaniem żonie swojego wcześniejszego życia był odpowiedni. W dodatku na drodze staje jego była uległa wraz z aktualnym Domem.

Do czego doprowadzi odkrycie tajemnic przed żoną? Czy Adam będzie w stanie poradzić sobie z faktem, że wprowadził ją w świat, przed którym starał się ją uchronić? Jak wpłynie to na samą Dianę?

Jeśli jesteście ciekawi, zachęcam do lektury :) Ja nie mogę doczekać się kontynuacji, na pewno po nią sięgnę. Autorce udało się rozbudzić moją ciekawość.

Informacje dodatkowe o Marriage Games (#1). Małżeńska gra:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2018-03-16
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Marriage Games (The Games Duet #1)
Dodał/a opinię: JustMajka

Zobacz opinie o książce Marriage Games (#1). Małżeńska gra