Miasto gwiezdnego pyłu

W krwi niewinnych skąpana...

W blasku księżyca skradziona...

Dziecina...

Pustką świecą łóżeczka małych marzycieli...

A wokół zapach wanilii...

W najwyższej wieży złożone w darze...

Oddane przed oblicze bogini...

Ofiara złożona największa,

najbardziej bolesna,

najlepiej smakująca...

życie i młodość ratująca...

od tysiącleci...

Klątwy, zdrady, spustoszenie, poświęcenie, ofiary krwi, kary za nieposłuszeństwo, zemsta.

Świat pełen złudzeń podporządkowany bogini, która pod postacią pięknej kobiety egzekwuje swoje zawarte układy.

W swoim debucie autorka zabiera nas do krainy bogów, magii i starożytnej klątwy. A wszystko zaczęło się od ... miłości...

Bogini i śmiertelnik mają rok wspólnego życia. Ofiarą za ten czas jest jego dusza. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Ten cudowny świat przestaje istnieć. Są inne światy, ale już nie takie.

Bogini karze wszystkie pokolenia z rodu śmiertelnika, a cena jest najwyższa z możliwych.

Violet, ostatnia z rodu, chce złamać klątwę. Jest uparta i nic jej nie powstrzyma. Przed nią nieznany świat i mnóstwo tajemnic, które sama musi rozwikłać.

"Klątwy są po to, żeby je łamać..."

Ale jak złamać klątwę o której nic się nie wie?

Przez wiele lat nie powiedziano jej prawdy, bo chciano ją chronić. Teraz ma mało czasu na jej powstrzymanie i musi się wszystkiego dowiedzieć sama.

Historia zbudowana na kanwie magicznych światów, przez które można podróżować mając specjalny klucz. Jednak drzwi do tego szczególnego świata zostały zniszczone. Aby je otworzyć potrzebna jest ofiara z krwi.

Baśniowa historia oparta na walce dobra ze złem. Pokazująca, że istnieje przebaczenie, a człowiek nie jest nikim. Jednak zrozumienie tego kosztuje bardzo wiele. Droga ku temu jest bolesna, pełna widocznych ran na plecach, a własna beznadziejność wyryła już w sercu tatuaż bycia nikim.

Jedyną drogą, aby ocalić wielu, jest własne poświęcenie. Kto się odważy na tak szlachetny czyn?

Informacje dodatkowe o Miasto gwiezdnego pyłu:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2024-03-27
Tytuł oryginału: The City of Stardust
Dodał/a opinię: anatomiaemocji

Zobacz opinie o książce Miasto gwiezdnego pyłu

Kup książkę Miasto gwiezdnego pyłu

Siemowit Zagubiony