Nie czekaj już dłużej

„Nic samo się nie zmieni. (…) Nie bój się zacząć jeszcze raz, spróbować od początku. Czasami nie ma innego wyjścia. Więc nie blokuj się, nie zatrzymuj, nie wstydź. Tym razem nie działasz w ciemno i nie zaczynasz od zera. Jesteś bogatsza o doświadczenia. A gdy potrzebujesz pomocy, szukaj wsparcia. Jesteś ważna i twoje życie jest ważne”.

Bohaterkami książki są trzy kobiety – Laura, Beata i Edyta, które przewartościowały to, co robiły, kim były i do czego dążyły.

Laura miała udane dzieci, piękny dom i dobrego męża, ale jej potrzeby podporządkowane były wszystkim wokół tylko nie sobie. Edyta tkwiła w toksycznym związku, na który, jak się jej wydawało, była skazana na zawsze z uwagi na niepełnosprawną córkę. Beacie niby nic nie brakowało do szczęścia, ale ogień w jej małżeństwie nieco przygasł, więc znalazła zainteresowanie w oczach innego mężczyzny. W pewnym momencie trzy przyjaciółki postanowiły wziąć swoje życie we własne ręce i każda zrobiła w nim porządek.

Czy postąpiły słusznie?

To historia mówiąca o tym, że nigdy nie jest za późno, by zacząć żyć po swojemu. Przeznaczona jest nie tylko dla starszego czytelnika. Młody – taki jak ja – znajdzie w niej wskazówki jak żyć, aby w przyszłości nie musieć zaczynać wszystkiego od nowa.

Książka wiele rzeczy uświadamia. Przypomina, że mamy jedno życie i nie możemy żyć tak, jakbyśmy nigdy nie miały umrzeć. Pokazuje, że nie warto przekonywać samej siebie, że niczego nam nie brakuje, gdy w duchu czujemy, że brakuje nam do szczęścia dużo. Musimy znać swoją wartość i nie umniejszać swoim sukcesom. Podpowiada, że musimy o siebie zawalczyć i nie warto się bać, bo „(…) tak to już jest: coś musi się zakończyć, żeby rozpocząć się mogło coś innego”. Kompromis jest dobry, ale nie poświęcenie i nie można więcej dawać niż brać. Sami też musimy odkryć co jest dla nas najlepsze i działać, bo „bez działania nic się nie wydarzy”. Należy wiedzieć, że „(…) czasem tak jest, że życie powala nas na ziemię i musimy sobie trochę na niej poleżeć, żeby dojść do siebie, ale potem trzeba wstać i iść dalej”. Należy mieć swoje oczekiwania, stawiać w życiu granice i nie poddawać się jak coś nie wyjdzie.

„Troska o siebie samą i bycie dla siebie priorytetem to żaden luksus – to konieczność”. Nie możemy dopuścić do „uschnięcia rośliny”, bo „warto dawać sobie szansę – jedną, drugą, kolejną i jeszcze jedną. I wybaczać sobie swoje błędy”.

Wiosna to idealny moment na sięgnięcie po tę książkę. Polecam.

[ współpraca @Wydawnictwo_Wab ]

Informacje dodatkowe o Nie czekaj już dłużej:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2024-03-13
ISBN: 9788383195230
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Zobacz opinie o książce Nie czekaj już dłużej

Kup książkę Nie czekaj już dłużej

Powrót matki
Danuta Awolusi ;