Siedź cicho

Książkę "Siedź cicho" czytało się naprawdę dobrze. Historia zaciekawia i wciąga już od pierwszych stron. Jak dla mnie, momentami zbyt dużo opisów politycznych zależności i zawiłości przepisów prawa, ale rozumiem, że było to konieczne dla zbudowania pełnego obrazu całej historii.

Sędzia Scott Sampson wiedzie idealne życie. Ma prestiżową pracę, kochającą rodzinę i piękny dom. Scott i jego żona Alison są szczęśliwymi rodzicami bliźniaków Emmy i Sama. Sampsonowie mają swoje rodzinne cotygodniowe rytuały. Na przykład w poniedziałki - Tańce w Czapkach, w środy - Basen z Tatą, a w niedzielę - Dzień Naleśnika. Gdy w pewne środowe popołudnie Sam otrzymuje od żony SMS- a : "Hej. Zapomniałam ci powiedzieć, że dzieciaki mają dziś lekarza. Zaraz je odbieram" , nie podejrzewa, że to początek tragedii. Jednak kilka godzin później Alison wracac do domu. Sama. Bez dzieci. Na dodatek twierdzi, że nie wysyłała żadnego SMS-a. Gdy Scott i Alison zdezorientowani próbują ustalić co się wydarzyło, dzwoni telefon i zaczyna się najgorszy koszmar w życiu rodzica. Sam i Emma zostali porwani. Jeżeli Sampsonowie chcą jeszcze kiedyś zobaczyć swoje dzieci, sędzia musi odtąd robić to co chcą porywacze. Niebawem Scott otrzymuje polecenie od porywaczy. Gdy spełnia ich żądanie okazuje się, że był to tylko test posłuszeństwa, przed właściwym zadaniem. Scott i Alison będą musieli zmierzyć się z zawiłą i koszmarną historią , ze śledzonym przez media procesem sądowym w tle. Ich małżeństwo zostaje poddane próbie, na powierzchnię wypływają podejrzenia i zapomniana zazdrość. Scott przyłapuje żonę na kłamstwach. Czy to możliwe , że Alison porwała własne dzieci? Sędzia sam już nie wiem komu powinien ufać, a komu nie? Kto tak naprawdę stoi za porwaniem Sama i Emmy?

"Siedź cicho" to książka ciekawa, wciągająca i trzymająca w napięciu. Autor szczegółowo opisuje emocje i myśli towarzyszące bohaterom, a także wszystkie przedstawione wydarzenia. Nie ma w tej historii luk i niedociągnięć, wszystko co następuje jest spójne i logiczne. Naprawdę udana powieść z ciekawą fabułą. Rozwiązanie tajemnicy porwania dzieci, dość zaskakujące. Ostatnie strony naprawdę wzruszające. Polecam

Informacje dodatkowe o Siedź cicho:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2017-08-17
Tytuł oryginału: Say nothing
Dodał/a opinię: monia89

Zobacz opinie o książce Siedź cicho

Kup książkę Siedź cicho