Sira

„ᴡsᴢʏsᴛᴋᴏ ᴛʀᴡᴀᴌᴏ ᴛʏʟᴇ, ᴄᴏ ᴛʀᴢᴀsᴋ ʙᴀᴛᴀ: ɢᴡᴀᴌᴛᴏᴡɴʏ ᴘᴏᴡɪᴇᴡ ᴡɪᴀᴛʀᴜ, ᴋᴛóʀʏ ᴛᴡᴏʀᴢʏ ᴡɪʀ ᴘɪᴀsᴋᴏᴡʏ ɪ ᴜsᴘᴏᴋᴀᴊᴀ sɪę ʀóᴡɴɪᴇ sᴢʏʙᴋᴏ, ᴊᴀᴋ sɪę ᴘᴏᴊᴀᴡɪᴌ.” 🕊

„𝓢𝓲𝓻𝓪” 𝓜𝓪𝓻𝓲𝓪 𝓓𝓾𝓮ñ𝓪𝓼

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

Kontynuacja losów Siry, bohaterki bestsellerowej Krawcowej z Madrytu

Sira Bonnard nie jest już niewinną krawcową, która oczarowała czytelników pośród wykrojów i szpiegowskich intryg. Wraca Sira, charyzmatyczna i niezapomniana. Wraca Krawcowa z Madrytu. Cztery miejsca. Dwie misje. Jedna kobieta. Druga wojna światowa dobiega końca i świat rozpoczyna trudną odbudowę. Po wypełnieniu swoich zadań jako współpracownicza brytyjskiego wywiadu, Sira spogląda w przyszłość, pragnąc spokoju. Nie zdoła go jednak znaleźć. Sira znajdzie się w Jerozolimie, Londynie, Madrycie i Tangerze, w samym środku historycznych wydarzeń, które naznaczą całą epokę.

Zanurz się znowu w niezapomnianej epoce. Sira, nowa powieść Maríi Dueñas, autorki Krawcowej z Madrytu.

Mimo iż nie miałam okazji poznać poprzedniej części nie odczułam nieznajomości tej historii. Powieść jest pisana z perspektywy głównej bohaterki Siry, podzielona na cztery rozdziały. Poznajemy świat polityków, krąg ludzi sławnych i bogatych, person od których zależy nowy układ sił.

Bardzo polubiłam bohaterów tej książki, niemalże wszyscy są zostali naprawdę genialnie wykreowani, jednak to główna bohaterka najbardziej zapadła mi w pamięć. Niesamowicie spodobało mi się to, że różni się ona od tak wielu w ostatnim czasie spotykanych przeze mnie postaci literackich. Bardzo inteligentna, ale również zachowawcza Sira ukazuje nam świat widziany z perspektywy szpiega. Świat, w którym nie można być sobą, co bywa czasami bardzo uciążliwe. Zachwyciła mnie jej gotowość do działania, do niesienia pomocy, do walki o swoją odrobinę lepszą przyszłość, choć z drugiej strony zdecydowanie nie jest to postać pozbawiona wad.

Powieść Marii Dueñas czytało mi się fenomenalnie – pod względem językowym i dzięki atmosferze panującej w tej książce jest to kawał naprawdę genialnej lektury. Warsztat historyczny i wiedza jaką posiada ta autorka jest wprost zaskakujący. Jeżeli tylko macie okazję to jak najbardziej zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę, która – mam nadzieję – oczaruje Was, porwie Was do swojego świata oraz skradnie Wam serce równie mocno, jak stało się to w moim przypadku. Naprawdę nie spodziewałam się tak udanej powieści, tak dobrze napisanej historii, zachwycającej akcji i dobrze wykreowanych postaci, myślałam raczej, że książka przejdzie obok mnie bez większego echa. Tak się na szczęście nie stało. To bardzo dobra powieść o niezwykłej kobiecie przebywającej w świecie szpiegów i polityków.

Pomimo wielu stron książkę nawet szybko się czytało, więc jeśli lubicie książki z historią w tle to jak najbardziej polecam Wam po nią sięgnąć! 🤎

Informacje dodatkowe o Sira:

Wydawnictwo: Sonia Draga