Tak blisko

Książka bardzo dobra dla młodzieży kochającej słodkie romansidełka. Niestety przyznam, że spodziewałam się po tej książce czegoś więcej. Przechodząc od razu do najważniejszego mamy wątek gwałtu, który moim zdaniem jest beznadziejnie opisany. Rozumiem, że autorka chciała poruszyć poważniejszy temat ale jakoś w moich oczach nie zyskuje dziewczyna, która po brutalnym potraktowaniu, które o mały włos nie skończyło się gwałtem potrafi szybko się zakochać. Nie mówiąc o tym, że niedawno zerwał z nią chłopak. Ok niby jest napisane jak bardzo to wszystko przeżywa ale koniec końców można dojść do tego, że nie było tak źle. Ze wszystkim można szybko się pogodzić? Czyżby?

Wątek romantyczny jest opisany doprawdy przesłodko. W niektórych momentach może trochę zemdlić. Jak toś lubi poczytać o gorących uczuciach i bliskich zbliżeniach idealna książka. Nie brakuje szczegółowych niemalże erotycznych fragmentów.

Mogę jednak powiedzieć, że spodobała mi się postać Lucasa. Chłopak ma swoje tajemnice, trudną przeszłość ale próbuje sobie radzić w życiu. Można przyznać, że całkiem nieźle mu to idzie, mimo iż traumatyczne wydarzenia odcisnęły piętno na jego charakterze.

Co mi się jednak nie podoba. Połączenie romantyka z bad boyem o zabójczym wyglądzie, ach zapomniałabym, że jest jeszcze wykształcony i pracowity, na dodatek artysta, który przepięknie rysuje dziewczynę w której się zakochał. Mega przystojny motocyklista z kolczykiem i tatuażami kochający na zabój i nasza przeciętna nieśmiała główna bohaterka. Kurcze tyle było już książek w tym schemacie. Czy naprawdę faceci w tych romansach dla młodzieży (i nie tylko) muszą być aż tak idealni? Brakowało tylko tego, żeby szastał pieniędzmi i kupował jej drogie prezenty. Potem kobiety maja za duże oczekiwania jak się tyle naczytają :P.

Pomijając już ten szczegół. Powiedzmy, że fajnie sobie o takim ciachu poczytać i pomarzyć. Sama postać chłopaka nie jest taka zła. Irytowała mnie bardziej główna bohaterka. Co jej koleżanki powiedziały to zrobiła. Zakochiwała się kiedy ktoś wykazał zainteresowanie. Próbuje grać w jakieś gierki a jednak jest już dorosła osoba na studiach. Spodziewałam się czegoś minimum dojrzalszego. Może jednak nie można się czegoś takiego spodziewać po osobie, która tkwiła przez dwa lata w związku z którego nic nie miała a facet traktował ją przedmiotowo. W końcu tacy ludzie też są. Całe szczęście, że pojawia się przy nich królewicz z bajki.

Mamy jeszcze jednego bohatera, z którym Jacqueline zawzięcie pisze maile. Pomoc w nauce przeradza się w coś więcej (nieważne, że gwałt, zawalone studia, były chłopak i Lucas). Kim jednak jest ten tajemniczy chłopak czytelnik domyśli się bardzo szybko. Głównej bohaterce ku irytacji czytelnika ktoś musi o tym powiedzieć. Choć miałam cicha nadzieję, że wyjdzie z tego coś ciekawszego.

Książka jest lekka tak na spokojny wieczór dla rozrywki można przeczytać. Nie wnosi jednak za bardzo niczego wartościowego. Po dobrych ocenach i tym, że porusza poważne tematy spodziewałam się czegoś lepszego. Nie powiem jednak, że zmarnowałam czas bo przeczytałam ją dość szybko :)

Informacje dodatkowe o Tak blisko:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2013-02-06
ISBN: 978-83-7686-165-4
Dodał/a opinię: Sadu

Zobacz opinie o książce Tak blisko

Kup książkę Tak blisko