Tylko Żywi Mogą Umrzeć

Tom 1 cyklu Tessa Brown

Bogiem, a prawdą kawałeczek opisu, który widnieje powyżej powinien mówić sam za siebie. Nie znałam do tej pory autorki, ale kiedy ta seria do mnie przyszła nie umiałam opanować radości. Kocham fantastykę, ale przeważnie czytam coś w stylu czarownic, rycerzy, wojowników itp. A tu na warsztat wjechała łowczyni demonów i to z jakim hukiem!

Co mogę dobrego powiedzieć? Taka literatura to strzał w 10! Tessa to pozornie normalna babeczka, która wiecie ma normalne życie, zaś druga strona jej codzienności wygląda zupełnie inaczej, bo przecież nasza bohaterka jest łowczynią demonów. Tu nie tylko mamy misję. Tu nie tylko mamy zagadkę. Tu nie tylko mamy tajemniczych bohaterów, którzy przyspieszają nasze tętno. Tutaj mamy historię, która wyrywa ze skarpet, bo już nawet nie z butów. Nawet mój małżonek i jego marudzenie, że jest późno, a jutro trzeba wstać do pracy nie namówiło mnie na odłożenie tej książki na bok. To zupełnie było nieważne, szczególnie, że ta historia porwała mnie do cna! Przy tej opowieści nie można się nudzić. Nie ma takiej możliwościowi. Dzieje się sporo, ale całość poprowadzona jest z rozmysłem i zainteresowaniem. Bohaterowie nie zależnie od swojego położenia i kwestii tego czy są – pierwszo czy – drugo planowi mają to coś, co sprawia, że lubi się ich od ręki. Uwielbiam, gdy książka nie nudzi, a akcja nie pozwala nam złapać tchu, chodź nie oznacza to też, że pędzi jak szalona, a my gubimy się na pierwszym zakręcie. Tą książkę zdecydowanie się „zjada”, bo przecież jak już pozwolimy się wciągnąć Tessie w jej przygodę, w jej perypetie to nie będziemy chcieli wracać do realnego świata.

Dla mnie to jedna z lepszych książek tego roku. Ma konkretną fabułę, konkretne postacie, a autorka piszę doskonałym (jak dla mnie) językiem i trafia w serca czytelnika. Śmiało mogę polecać, bo mam wrażenie, że na pewno dacie się uwieść jak ja!

Informacje dodatkowe o Tylko Żywi Mogą Umrzeć:

Wydawnictwo: NieZwykłe