Wszystkie twoje słabości

Chętnie sięgam po debiuty, bo czasem można trafić na prawdziwą perełkę. Tym razem zdecydowałam się na kryminał w formie e-booka bardzo młodego autora, któremu gratuluję sukcesu, bo wydanie książki w wieku lat siedemnastu i to w wydawnictwie zasługuje na uznanie.

„Wszystkie twoje słabości” to kryminał, który rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych dokąd po błyskawicznym sukcesie i równie spektakularnym upadku przyjeżdża włoski piosenkarz i gitarzysta Antonio Mancini. Nie spełnia się jednak jego amerykański sen, a ponadto wplątuje się w sprawę morderstwa mafiosa w klubie nocnym. Skorumpowana policja zamiata sprawę pod dywan, ale James Garcia, lokalny policjant, w tajemnicy przed kolegami zrobi wszystko by wyjaśnić tę sprawę.

W pewnym momencie ścieżki obu mężczyzn się przecinają. Co wyniknie z ich współpracy?

Najbardziej zaciekawił mnie wątek kariery muzycznej bohatera i to, w jaki sposób autor ukazał drogę gwiazdy, która rozbłysła niczym supernowa, by równie szybko zgasnąć. Niestety po pierwszym fragmencie zgasło nieco również moje zainteresowanie. Wątek mafijny, prowadzonego przez bohaterów śledztwa, ale i miłosny zostały przedstawione z jednej strony dość pobieżnie, z drugiej w sposób przerysowany, co budziło poczucie odrealnienia. Dużym plusem jest to, że nie wszystko poszło zgodnie z planem bohaterów i nie wszystko skończyło się szczęśliwie.

Autor pokazał nie tylko lekkość, z jaką pisze, ale również, że umie stworzyć fabułę spinającą się w spójną całość. Kwestie warsztatu, budowania zaangażowania czytelnika, pozostają do dopracowania, jednak wyczuwam tu spory potencjał i mam nadzieję, że będę mogła przeczytać kolejną powieść autora ciesząc się z jego pisarskiego progresu.

Informacje dodatkowe o Wszystkie twoje słabości:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-02-14
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Zobacz opinie o książce Wszystkie twoje słabości

Kup książkę Wszystkie twoje słabości

Kielce, których nie ma
Krzysztof Myśliński0
Okładka ksiązki - Kielce, których nie ma

Książka oprowadzi nas po dawnych Kielcach. Choć odwieczna przykolegiacka osada - Wzgórze Zamkowe - szczęśliwie się zachowała, to prawie wszystko wokół...