Zostań u mnie na noc

Czy faktycznie stara miłość nie rdzewieje? Mimo, że nie spotykasz już od kilku lat osoby to nadal serce drży gdy o niej pomyślisz? Na to pytanie stara odpowiedzieć się Anna Szczypczyńska- autorka książki "Zostań u mnie na noc", która jest kontynuacją filmu "Dzisiaj śpisz ze mną". Książkę można przeczytać bez znajomości filmu (zwłaszcza, że nie wszystkie sytuacje pokrywały się z tym, co pokazane jest w części papierowej), jednak zawsze wychodzę z założenia, że dobrze mieć pogląd na całość i wyrobić zdanie dotyczące całej serii niż pojedynczej części.

Czytając książkę wizualizowalam sobie kadry z filmu mając w głowie i przed oczami autorów- Romę Gąsiorowską i Maćka Musiała. Historia w pozycji literackiej "Zostań u mnie na noc" dzieje się kilka lat po wydarzeniach z filmu. I mówi o poszukiwaniu własnego - JA. Poszukiwaniu ścieżki życia. Tematy szalenie trudne ale jakże ważne!

Nina-dziennikarka, rozwódka, matka dwóch córeczek. Mimo, że nie odczuwa codziennej samotności i spotyka się bez zobowiązań z różnymi partnerami nie potrafi w całości oddać się uczuciu i drugiej osobie. Powodem jest Janek, dla którego lata temu straciła głowę.
Janek to młodzieńcza miłość, z którym przypadkowo po latach drogi zaś się krzyżują, a uczucia eksplodują. Po pewnym incydencie los zaś rozdziela parę.
Czy w końcu miłość przetrwa próbę czasu?
I kochankowie będą mogli bez przeszkód stworzyć prawdziwy związek?

Książka należy do tych, które czyta się jednym tchem. Kipi od emocji. Fabuła wciąga od pierwszych stron. Po zaznajomieniu się z filmem co nieco przypuszczałam czego mogę się spodziewać po książce. I cierpliwie czekałam na TE momenty. "Zostań u mnie na noc" napisana jest prostym, przystępnym językiem.

Szczerze kibicowałam Jankowi i Ninie, chociaż przyznam, że opisy dotyczącej rozstania głównej bohaterki z mężem wywoływały u mnie przygnębienie i smutek.

Autorka wykreowała też dwie niezastąpione bohaterki - Ulę i Paulinę z ogromnym poczuciem humoru. Te dwie bez wątpienia zdobędą razem świat. Przyjemnie czytało się sekwencje z tymi Paniami.

Głównymi motywami poruszanymi w książce jest miłość, przyjaźń, pragnienia, odwaga i marzenia. Przedstawione w sposób subtelny i niebanalny. Polecam zarówno film jak i książkę. Miła odskocznia od przygnębiającej rzeczywistości. Dająca nadzieję, że rozstania to nie koniec świata. A kobieta jest siłą, która udźwignie każdy ciężar! Sięgnijcie po lekturę -nie będziecie żałować!!

zapraszam na

Informacje dodatkowe o Zostań u mnie na noc:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2023-03-22
Dodał/a opinię: Paulina Sękala

Tagi: Romans współczesny

Zobacz opinie o książce Zostań u mnie na noc

Kup książkę Zostań u mnie na noc

Kilka upalnych nocy
Anna Szczypczyńska 0
Okładka ksiązki - Kilka upalnych nocy

Bez miłości do samej siebie nigdy nie osiągnie się prawdziwego szczęścia. Nowa, rozpalająca zmysły książka Anny Szczypczyńskiej o odkrywaniu własnego...

Dziewczyna mojego męża
Anna Szczypczyńska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna mojego męża

Lucyna i Tomasz po dwudziestu latach wspólnego życia postanawiają się rozstać. Powód wydaje się oczywisty: zmienili się, chcą innych rzeczy, a namiętność...