Jak oddech

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-04-02
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788378394884
Liczba stron: 344
Dodał/a recenzje: Kasiek

Ocena: 4.85 (13 głosów)

Dziewczynka która widziała zbyt wiele Małgorzaty Wardy okazała się powieścią niezwykle poruszającą. Również o kolejnej książce tej pisarki - o powieści Jak oddech większość recenzentów pisała, że jest niezwykla poruszająca. Czy to możliwe? Czy Małgorzata Warda rzeczywiście posiadła talent do trafiania wprost w serca polskich czytelniczek?

Jasmin i Staszek od dzieciństwa są nierozłączni. Ich matki się przyjaźnią - obie mają za sobą wspólne doświadczenia, sieroce dzieciństwo i patologię rodzin zastępczych. Tyle, że każda z nich wybrała inną drogę, co widać po dzieciństwie Staszka i Jasminy. Te różnice nie przeszkadzają jednak dzieciom. Przeciwnie: wydają się idealnie uzupełniać. Między dziećmi tworzy się coraz trwalsza nić przyjaźni. Przyjaźń przekształca się w miłość i wreszcie oboje dochodzą do wniosku, że Staszek i Jasmina chcą być razem już na zawsze. Niestety, Staszek pewnego dnia wychodzi z domu i ślad po nim znika… A jednak nie do końca - ktoś wysyła po zniknięciu chłopaka bardzo niepokojące zdjęcia. Zdjęcia, które odbierają sen i każą snuć najgorsze scenariusze. Jasmin rozpoczyna poszukiwania chłopca i nie zawaha się przed niczym, aby tylko odnaleźć Staszka.
 
Małgorzata Warda udowodniła, że jest wirtuozem słowa. Za pomocą obrazów, trafnych retrospekcji potrafi wzbudzić w czytelnikach całą gamę uczuć. Jak oddech to książka, która po prostu porusza do głębi. Nie da się jej odłożyć, a po przeczytaniu ostatniego zdania pozostaje jeszcze na długo z czytelnikiem. Ta książka emocjonalnie wyniszcza, porusza, pozostawia czytelnika na długo wstrząśniętym. To powieść zaskakująca, trzymająca w napięciu. To powieść, którą czytelnicy zapamiętają na wiele lat. 

Kup książkę Jak oddech

Zobacz opinie o książce Jak oddech
Inne książki autora
5 sekund do IO
Małgorzata Warda0
Okładka ksiązki - 5 sekund do IO

Nowe wydanie powieści dla młodzieży, wybranej Książką Roku 2015 w kategorii literackiej. Akcja książkitoczy się na dwóch planach - w realnym życiu i...

Najpiekniejsza na niebie
Małgorzata Warda0
Okładka ksiązki - Najpiekniejsza na niebie

Sylwia jako małe dziecko została porzucona. Zachowała tylko kilka wspomnień związanych z biologiczną rodziną, jest przekonana, że miała siostrę bliźniaczkę...

Reklamy