reklama

Recenzja książki: Begin Again

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Dwoje młodych ludzi, którzy dopiero się poznają. Na pierwszy rzut oka nic ich nie łączy. Nic poza wspólnym mieszkaniem. Jak mogą potoczyć się losy przystojnego chłopaka i ładnej, ale bardzo wrażliwej dziewczyny? O perypetiach studentów, gęstniejącej atmosferze i namiętności przeczytamy w debiutanckiej książce Mony Kasten Begin again.

Allie przyjeżdża do Woodshill by rozpocząć studia. Denver, swoje rodzinne miasto, opuszcza w pośpiechu, jest też skłócona z rodzicami, których nie chce widzieć ani nie zamierza z nimi rozmawiać. Pierwsze dni w nowym miejscu są dla dziewczyny trudne. Nikogo nie zna, a w dodatku musi znaleźć sobie mieszkanie za rozsądne pieniądze. Gdy staje na progu ostatniego lokum, które planowała sprawdzić, nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo zmieni się jej życie, gdy pozna właściciela stancji. Kaden stawia jej jednak kilka warunków, nim się zadomowi. Allie zgadza się, ale z czasem zaczyna je łamać. Powoli też kruszy serce Kadena…

Begin again to kierowana do młodych, nastoletnich czytelników powieść, która aż wrze od emocji. Napięcie, jakie pojawia się między bohaterami rośnie z każdą stroną. Koktajl uczuć jest zdumiewający. Od ciekawości, poprzez udawaną niechęć, aż po pożądanie. Z biegiem czasu, gdy na jaw wychodzą pewne fakty dotyczące najpierw przeszłości Allie, a potem Kadena, emocje sięgają zenitu. Obok namiętności pojawiają się bunt, złość, przerażenie i smutek. Bohaterowie chcą ze sobą być, ale jednocześnie nie potrafią pogodzić się z traumami z przeszłości.

Książka Mony Kasten napisana jest prostym językiem, z dialogami przypominającymi te, które prowadzą ze sobą młodzi ludzie. Sprawnie autorka zarysowała także przestrzeń, skupiając się na szczegółach nie tylko wizualnych, ale także na wrażeniach odbieranych przez zmysły dotyku, zapachu i smaku. Dzięki temu czytelnik zostaje wciągnięty w sam środek wydarzeń. Dodatkowo narracja pierwszoosobowa, prowadzona z perspektywy Allie sprawia, że odbiorca może odnieść wrażenie, jakby uczestniczył w życiu bohaterów Begin again.

Akcja książki płynie szybko. I chociaż kolejne doświadczenia bohaterów zdają się być typowe dla młodych ludzi szarganych miłosnymi rozterkami, to w gruncie rzeczy całkiem przyjemnie czyta się o perypetiach Allie i Kadena. Wertując kolejne strony powieści, czytelnik zastanawia się też, jakie rewelacje zachowała na później autorka, czym zamierza jeszcze zaskoczyć. Punkt kulminacyjny nie wbija może w fotel, ale dodaje sporo goryczy do słodkiego obrazu zakochanej pary. I tak równowaga zostaje zachowana. Jedyne, co może przeszkadzać wymagającemu czytelnikowi, to słaba korekta i pojawiające się literówki.

Begin again to pierwszy tom serii Mony Kasten. Po dynamicznej części pierwszej spodziewać się można, że kolejne będą równie wciągające i emocjonujące.

Kup książkę Begin Again

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Begin Again
Książka
Begin Again
Mona Kasten
Inne książki autora
Feel again
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Feel again

Trzeci tom w serii again. Romantyczna i trzymająca w napięciu historia miłosna, w której bohaterowie muszą zmierzyć się z demonami przeszłości.W...

Save me
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Save me

Nowa seria Mony Kasten, autorki entuzjastycznie przyjętej przez polskie czytelniczki serii again. W serii ukażą się trzy tomy w pięknej oprawie graficznej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy