reklama

Recenzja książki: Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne

Recenzuje: Magdalena Galiczek-Krempa

Fotografia to wspaniałe hobby, które wraz ze zdobywanym doświadczeniem może w pewnym momencie przekształcić się w pełen pasji zawód. O tym, jakie kroki należy przedsięwziąć, jakie czekać będą wyzwania oraz jak przebić się przez ogromną konkurencję czekającą na rynku fotografii ślubnej, pełni zapału czytelnicy dowiedzą się z publikacji Kenny’ego Kima Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne.

 

Przygotowanie profesjonalnego reportażu ślubnego wymaga od fotografa sporej wiedzy i umiejętności, a także zaopatrzenia się w dobrej jakości sprzęt oraz – o czym wiele osób nie pamięta – umiejętności pracy z ludźmi. W Cyfrowej fotografii ślubnej Kenny Kim opisuje krok po kroku najważniejsze aspekty związane z tą gałęzią fotografii.

 

Swoje rozważania rozpoczyna autor od zaprezentowania, czym tak naprawdę jest fotografia ślubna – ciężką pracą, wymagającą ogromnego zaangażowania, ciągłego rozwoju i licznych inwestycji w kosztowny sprzęt oraz umiejętności wybicia się ponad przeciętność oryginalnym podejściem do tematu i niebanalnymi fotografiami. Autor pokazuje, jak dobrze się zareklamować i jak przyciągnąć do siebie potencjalnych, nowych klientów. Cyfrowa fotografia ślubna to jednak coś więcej niż „poradnik małego biznesmena”. W publikacji Kenny’ego Kima czytelnik znajdzie wiele praktycznych rad dotyczących wykonania konkretnych fotografii – od ślubnych portretów, po zdjęcia grupowe, od przygotowań, przez ceremonię i wesele, a na sesji plenerowej kończąc. Zdarza się, że autor punkt po punkcie opisuje, jakie ustawienia należy zastosować i jakie kroki trzeba podjąć, by uzyskać dany efekt. Kenny Kim porusza najważniejsze w fotografii tematy: mówi o ekspozycji i kompozycji, doradza w kwestii wykonywania zdjęć pozowanych, opisuje problemy, na jakie możemy natrafić podczas przygotowywania zdjęć reportażowych. Sporo miejsca autor poświęca także opisowi sprzętu, z jakiego korzysta podczas wykonywania swoich zleceń.

 

Bardzo ważnym elementem publikacji są zamieszczone w niej zdjęcia. Stanowią one nie tylko inspirację dla wielu adeptów sztuki fotograficznej, ale są też cenną wskazówką z uwagi na towarzyszącą każdemu zdjęciu informację dotyczącą ekspozycji (ISO, czasu otwarcia migawki i przysłony). Przedstawione w książce zdjęcia są także poddane analizie w sąsiadującym z nimi tekście. Autor tłumaczy, jakie utrudnienia musiał pokonać, wykonując dane zdjęcie, jakiego użył obiektywu czy też w którym momencie uroczystości zrobił fotografię.

 

Należy przyznać, że książka ma jasny, prosty i czytelny układ tekstu i towarzyszących mu grafik. Cyfrową fotografię ślubną warto przeczytać „od deski do deski”, by poznać wszystkie aspekty związane z profesją fotografa ślubnego. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybiórczo zapoznawać się z przedstawionymi w publikacji informacjami. Poradnik napisany jest prostym językiem. Oczywiście autor stosuje terminologię związaną z fotografią, jednak każdemu, kto chociaż zastanawia się nad zmianą zawodu i zaangażowaniem się w wykonywanie ślubnych reportaży z pewnością nie będzie ona obca. Na końcu każdego rozdziału autor zostawia czytelnikowi zadanie do samodzielnego wykonania. Prosi o przygotowanie zdjęcia z danego momentu uroczystości ślubnej - tak, by w miarę wdrażania się w nowe zajęcie coraz szybciej i efektowniej się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.

 

Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne to ciekawa propozycja dla fotografów – raczej tych początkujących. Ogromna ilość porad, wskazówek i informacji z pewnością przydadzą się amatorom, którzy chcieliby w przyszłości na poważnie zająć się fotografią ślubną.

Tagi: Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne, Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne recenzja, Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne książka, Kenny Kim Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne, Kenny Kim recenzja, Kenny Kim książka, Kenny Kim

Kup książkę Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Cyfrowa fotografia ślubna. Warsztaty fotograficzne
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy