Recenzja książki: Księga zaklęć

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Trudne bywa życie nastolatków. Ich tęsknota za czymś, co niedościgłe, podnosi młodzieńcze problemy do kosmicznej rangi. Gdzie odnaleźć tajemniczy kod, ułatwiający zrozumienie samego siebie i otaczającego świata? Księga zaklęć zapraszając w podróż między światami, udziela trafnej odpowiedzi.

recenzja Księga zaklęć

Julię Starską najbardziej interesował monumentalny, bezludny Wszechświat. Nieakceptowana przez koleżanki, z coraz trudniejszą sytuacją rodzinną i jeszcze większym poczuciem beznadziei, uciekała w świat gry Księżycowe wrota: zamieniała się wtedy w kosmicznego inżyniera, budującego na odległej Nereidzie pozaziemską bazę, a gogle VR dawały jej wrażenie obecności w Kosmosie jako astronautki na dziewiątym księżycu Neptuna. W tym samym czasie, za sprawą boga czarnej energii, formuły bogini Ursy traciły swoją moc: ponieważ nie docierały do ludzi żyjących na Ziemi, trzeba je było zasiać w ich głowach. Wzmocnione dobrą energią, lądowały w księdze, z którą ogrodniczka Juna wyruszyła w międzyplanetarną podróż. Gdy wreszcie owa Księga zaklęć trafiła w ręce Julii… Czy moc płynie z tej magicznej księgi, czy z wnętrza Julii? Tym bardziej, że przy każdym kolejnym zaklęciu dziewczyna czuła mrowienie w konstelacji brązowych znamion na skroni.

Dedykowana nastolatkom Księga zaklęć to kosmiczna podróż w najdalsze zakątki Wszechświata. Dwutorowa akcja przenosi czytelnika naprzemiennie w dwa światy: rzeczywisty i wirtualny, w miejsca codziennego życia Julii poszukującej zaginionej mamy, ale i do ogrodu bogini Ursy na Alkor. W fabułę Agnieszka Rautman-Szczepańska sprawnie wplotła wiadomości z zakresu fizyki oraz astronomii, fachowe pojęcia z dziedziny informatyki, przestrogi dotyczące uzależniających gier komputerowych, egzystencjalne refleksje i rady (oznaczone literami greckiego alfabetu zaklęcia: wybieram, miłość, przyjaźń, wierzę, doceniam, mogę, wszystko porządkują myśli typowe dla wieku nastoletniego). Zawarte w treści życiowe mądrości uczą odróżniania dobra od zła, dostrzegania dobrych stron trudnych sytuacji, wsłuchiwania się w to, co podpowiada serce oraz korzystania z radości płynącej z obecności przyjaciół, co sprawia, że pojawiające się w życiu młodzieży przeciwności – poczucie samotności, brak wiary w siebie, trudne relacje rodzinne, nieporozumienia rówieśnicze, brak zaufania, tęsknota, zazdrość – łatwiej zrozumieć, walczyć z nimi i je pokonać. Pouczająca treść wzmocniona została pięknymi ilustracjami oraz „kosmicznymi” grafikami Pauliny Wesołowskiej.

Publikacja Wydawnictwa Na Szczęście pozwala czytelnikowi wczuć się w przeżycia bohaterów i wraz z nimi uwierzyć w moc przyjaźni, poznać siłę miłości, a także dostrzec wewnętrzne światło, oświetlające każdemu człowiekowi drogę przez życie.

Kup książkę Księga zaklęć

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Księga zaklęć
Książka
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Inne książki autora
Atlas wędrownych tęsknot
Agnieszka Rautman-Szczepańska0
Okładka ksiązki - Atlas wędrownych tęsknot

Książka poetycka. Agnieszka Ratuman-Szczepańska - lekarz specjalista medycyny rodzinnej, poetka, pisarka, rysowniczka. Mieszka i pracuje w Szwecji. Ma...

Niezwykła Podróż Aurory
Agnieszka Rautman-Szczepańska0
Okładka ksiązki - Niezwykła Podróż Aurory

,, Aurora pochodzi z Idei, wioski zamieszkałej przez ludzi, dla których Bogini wyplata kosze z tataraku i mgły, wypełniając je dobrymi myślami.Sielanka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy