Recenzja książki: Miłość szyta na miarę

Recenzuje: Danuta Awolusi

Miłość szyta na miarę autorstwa Pauliny Wiśniewskiej to piękna opowieść o tym, że w każdym momencie życia możemy doznać szczęścia, a wybaczenie jest kwestią dobrej woli.

recenzja Miłość szyta na miarę

Alicja jest krawcową, posiada własną pracownię. Pewnego dnia postanawia pojechać na wieś do rodziców, by odetchnąć i zaprojektować kilka nowych modeli strojów. Jednak po przyjeździe znajduje na strychu listy od swojej prababki. W ten sposób otwiera niespodziewanie drzwi do przeszłości, które zmienią życie całej rodziny.

Alicja zaczyna odkrywać wojenną przeszłość swojej prababki, Eleonory. Przeszłość pełną trudów, bo kobieta cztery lata spędziła w obozie koncentracyjnym. Dzięki listom i wspomnieniom poznajemy więc historię odważnej kobiety, która zachowała swoje wartości i godność. Historię głębokiej, wspaniałej miłości, która dopełnia życie.

Paulina Wiśniewska z dużą wrażliwością odmalowuje obraz starości, która może wystraszyć wizją samotności. Czy mamy na to wpływ? W pewnym sensie tak. Zamiast bowiem mnożyć konflikty w rodzinie i tajemnice, najlepiej wybaczać i wyciągać rękę na pojednanie. Z rodziną można wychodzić dobrze nie tylko na zdjęciu – i to w tej książce wspaniale widać.

Autorka pięknie opowiada o miłości. Także o relacjach romantycznych. Małżeństwo, choć zawsze jest wyzwaniem, może być też czymś najpiękniejszym i najbardziej wartościowym. Eleonora i Staszek są tego przykładem. Szkoda tylko, że w ich spokojnym i szczęśliwym życiu pojawiła się wojna…

Miłość szyta na miarę to powieść o odkrywaniu przeszłości, która staje się uzupełnieniem naszej teraźniejszości. To opowieść o wybaczaniu i o tym, że życie pisze bardzo różne scenariusze. Powinniśmy doceniać, że przyszło nam przeżywać swoje życie w czasach pokoju.

Szczerze polubiłam bohaterki. Podobają mi się ich relacje, to, co razem budują. Myślę, że Miłość szyta na miarę doskonale zestawia historię ze współczesnymi czasami. Jedna i druga płaszczyzna jest bardzo wiarygodnie oddana. A sama opowieść rozgrzeje serca i wzruszy. Polecam!

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Miłość szyta na miarę

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Miłość szyta na miarę
Książka
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Inne książki autora
Kawiarenka na Różanej
Paulina Wiśniewska0
Okładka ksiązki - Kawiarenka na Różanej

Kawiarenka to miejsce, w którym pośród zapachu wanilii, słodkich wypieków i kolorowych kwiatów można znaleźć szczęście i miłość...

Jak smakuje szczęście?
Paulina Wiśniewska0
Okładka ksiązki - Jak smakuje szczęście?

Dwie siostry, Kinga i Milena, muszą uporać się z własnymi lękami, aby znaleźć drogę do szczęścia. Kinga po wydarzeniach z przeszłości staje się nieufna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy