Recenzja książki: Tylko mnie nie okłamuj

Recenzuje: Danuta Awolusi

Pożądanie, miłość, magnetyzm – tego doświadczają bohaterowie najnowszej powieści Kingi Tatkowskiej, zatytułowanej Tylko mnie nie okłamuj (Wydawnictwo Lucky). Jednak relacja dwójki młodych bohaterów nie jest usłana różami. W końcu opierając związek na kłamstwie, trudno oczekiwać, że wszystko pójdzie gładko.

Layla ma chłopaka, pracuje w agencji PR i mieszka w Warszawie. Kocha to miasto, tu mieszkają jej przyjaciele. Gdy pewnego dnia zastaje ukochanego w łóżku z inną kobietą, jej świat staje na głowie. Nie tylko dlatego, że ktoś ją potwornie zranił – tego samego wieczora nawiązuje płomienny romans z przypadkowym facetem z baru. Jednak przypadki nie istnieją, a Mikołaj okazuje się być… no właśnie – kim?

Miki planuje otworzyć w Warszawie wymarzony bar. Robi najlepsze drinki pod słońcem i ma pasję.  Kiedy poznaje Laylę, od razu wie, że to coś więcej niż tylko seks. Szybko jednak dowiaduje się, że Layla nie do końca jest obcą dziewczyną, a ich spotkanie to nie przypadek, ale przeznaczenie. Od tego momentu chłopak nie mówi jej wszystkiego.

Kinga Tatkowska serwuje swoim czytelniczkom powieść o marzeniach, pasji i miłości, która nie zadaje pytań – choć czasem powinna. Layla i Mikołaj odkrywają się stopniowo, ale już od pierwszego pocałunku nie mogą bez siebie żyć. Takie uczucie zdarza się tylko raz.

Tylko mnie nie okłamuj to raczej romans niż powieść erotyczna. Czytelniczki znajdą tu, oczywiście, opisy miłosnych uniesień i pożądanie, ale o wiele ważniejsze jest to, że Layla po prostu lubi siebie, swoje ciało, nie ma żadnych oporów, by czerpać z życia i związku. Zarówno ona, jak i Mikołaj podchodzą do relacji z pewnym dystansem, traktując seks jako coś niezobowiązującego. Mają do tego prawo, bo tego właśnie pragną w tym momencie – nie trzeba dopisywać do tego żadnej filozofii. Choć rodzi się między nimi gorące uczucie, wcale nie musiałoby tak być.

Layla jest młoda, ale też spełniona. Robi to, co lubi i jest w tym świetna. Jej niezależność i temperament sprawiają, że czytelnik łatwo się do niej przywiązuje. Do Mikołaja także, choć życiowa sytuacja chłopaka jest o wiele bardziej złożona.

Kinga Tatkowska tworzy opowieść, która na pewno rozgrzeje wyobraźnię wszystkich miłośniczek romansów. Każdy rozdział dostarcza dobrej zabawy i emocji. Jednak autorka zadaje również kilka ważnych pytań: czy sekrety przed partnerem mogą zniszczyć nawet największe uczucie? Czy lepiej mówić sobie wszystko, ale zaryzykować, że druga strona nie zaakceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy?

W tej książce, oprócz angażującej historii, znajdziecie świetne drinki (uwaga, można przez to zainspirować się i ruszyć w miasto!), piękną Warszawę, szybką jazdę i poczucie humoru. Polecam na jesienne wieczory – przyda się taka odskocznia od rzeczywistości!

Tagi: obyczajowe romans miłość

Kup książkę Tylko mnie nie okłamuj

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Tylko mnie nie okłamuj
Książka
Tylko mnie nie okłamuj
Kinga Tatkowska ;
Inne książki autora
Oszukany czas
Kinga Tatkowska0
Okładka ksiązki - Oszukany czas

Marta jest kobietą, która głęboko w sercu nosi tęsknotę za tym, co wydarzyło się w przeszłości. Próbując na nowo ułożyć swoje życie, wiąże się z o wiele...

Pod ścisłą ochroną
Kinga Tatkowska0
Okładka ksiązki - Pod ścisłą ochroną

Nessa, tak naprawdę Dominika Neserowicz, to wschodząca gwiazda muzyki pop. Wydawać by się mogło, że ma wszystko - sławę, pieniądze, oddanych fanów. Na...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy