Quantcast

Recenzja książki: Żyj w radości i miłości. 12 sposobów na odnalezienie sensu i spełnienia

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Każdy chce być szczęśliwy. Co robić, by uniknąć smutku, żalu i zniechęcenia? W jaki sposób zyskać spełnienie oczekiwań? By człowiekowi XXI wieku żyło się łatwiej, prościej i przyjemniej, z pomocą przychodzi Kaiser Johnson z poradnikiem Żyj w radości i miłości. Bogate w głębokie refleksje, dotyczące 12 sposobów na odnalezienie sensu i spełnienia, powinny na stałe zagościć w sercu każdego z nas.

W publikacji Wydawnictwa Promic każdy znajdzie coś dla siebie. Rozpoczynając od poszukiwania odpowiedzi na pytania o sens życia, autor analizuje kwestię więzi człowieka z Bogiem, przygląda się spełnionym pragnieniom, zachęca do akceptowania siebie takiego, jakim się jest. Bierze pod lupę kulturę odbierających zdolność do kochania przygodnych kontaktów seksualnych oraz bliskość fizyczną i emocjonalną, a w miejsce korzyści osobistych zaleca uczciwość (kariera wcale nie usprawiedliwia wszelkich środków). Rozróżnia jakość od ilości (refleksje nad stosunkiem do dóbr materialnych i wygody). Rozważa kwestię życia z drugą osobą we wzajemnym szacunku oraz miłości, a także kieruje swoje spojrzenie na rodzicielstwo. Autorefleksją proponuje również objąć prawidłowo ukształtowaną hierarchię wartości.

Poradnik Kaisera Johnsona obfituje w treści. Zawarte w nim spostrzeżenia opierają się na wieloletniej pracy własnej autora, na naukowych opracowaniach oraz wypowiedziach specjalistów z dziedziny psychologii, teologii oraz filozofii, a także na doświadczeniach ludzi kultury, nauki i sztuki (niosące głęboko ukrytą treść przemyślenia zarówno doktorów Kościoła, jak i zwykłego, przeciętnego człowieka, umożliwiają wielostronne przeanalizowanie zagadnień). Mnóstwo jest w lekturze tekstów biblijnych (wraz z siglami), odwołań do dokumentów Kościoła oraz utworów literackich. Są ukierunkowujące na Bożą miłość i wzajemne relacje międzyludzkie fundamentalne wnioski, praktyczne rady, propozycje ćwiczeń. Są dane statystyczne, wyliczenia, wypunktowania, wcięcia w tekście. Każdy rozdział poprzedzają dwa-trzy cytaty inspirujące, a wieńczy podsumowanie Co z tego wynika? Pomocą służą przypisy (wyjaśniające i bibliograficzne).

Po poradnik Żyj w radości i miłości winien sięgnąć każdy, kto chce poznać 12 sposobów na odnalezienie sensu i spełnienia. A poznanie tychże sposobów – zwłaszcza w dobie sprzeczności rad płynących ze strony współczesnego świata – jest dostępne dla sięgającego po lekturę czytelnika.

Tagi: poradnik religia Wiara duchowość bóg

Kup książkę Żyj w radości i miłości. 12 sposobów na odnalezienie sensu i spełnienia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Żyj w radości i miłości. 12 sposobów na odnalezienie sensu i spełnienia
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy