Zdjęcie - Jacek Getner

Jacek Getner


Polski pisarz, scenarzysta, autor komedii kryminalnych. 

Jacek Getner - biografia, życie i twórczość

Nim zajął się pisaniem, Jacek Getner zajmował się copywritingiem. Pisał scenariusze seriali komediowych „Daleko od noszy" oraz „Ale się kręci", docucrime „Malanowski i partnerzy" oraz do telenoweli „Klan". Stworzył dialogi do gry „Wiedźmin 2".

W 2003 zadebiutował komedią sensacyjną political fiction„Trzynasty minister". Dużą popularność przyniosły mu powieści o romantycznym detektywie Panu Przypadku. Mnóstwo poczucia humoru oraz szalenie wyraziste postaci – to nieodłączne elementy jego pisarstwa.  


Źródło: fot. Maciej Zienkiewicz

Jacek Getner - twórczość

Jacek Getner - wiadomości

Jacek Getner - publicystyka

Cytaty Autora

 

„Gdy Kotula usłyszała, że Martuś zamierza ją aresztować, pomyślała, że to jakiś żart. Szybko jednak zrozumiała, że podkomisarz jest śmiertelnie poważny, a gdy jej dłonie zostały już spięte kajdankami, oczyma wyobraźni widziała, że wprawdzie jej narzeczony będzie na wolności, za to ona spędzi kilka lat w więzieniu za pomaganie podejrzanemu o morderstwo i za utrudnianie śledztwa.”

 

 


Więcej

„ – Wie pan już, kto jest mordercą?

- Nie mam pewności – przyznał Martuś. – Ale mam pewne podejrzenia – dodał zaraz i nie byłby mężczyzną, gdyby nie postarał się jeszcze bardziej zaimponować siedzącej obok pięknej kobiecie. – Wiem już prawie na pewno, kto panią porwał.”


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy