Zdjęcie - Jacek Getner

Jacek Getner


Polski pisarz, scenarzysta, autor komedii kryminalnych. 

Jacek Getner - biografia, życie i twórczość

Nim zajął się pisaniem, Jacek Getner zajmował się copywritingiem. Pisał scenariusze seriali komediowych „Daleko od noszy" oraz „Ale się kręci", docucrime „Malanowski i partnerzy" oraz do telenoweli „Klan". Stworzył dialogi do gry „Wiedźmin 2".

W 2003 zadebiutował komedią sensacyjną political fiction„Trzynasty minister". Dużą popularność przyniosły mu powieści o romantycznym detektywie Panu Przypadku. Mnóstwo poczucia humoru oraz szalenie wyraziste postaci – to nieodłączne elementy jego pisarstwa.  


Źródło: fot. Maciej Zienkiewicz

Jacek Getner - twórczość

Jacek Getner - wiadomości

Jacek Getner - publicystyka

Cytaty Autora

„Błagam! – Martuś nawet nie analizował wypowiedzi Kotuli, bo wiedział, że jest ona oparta na romansowych podstawach, które zupełnie do niego nie trafiały. Za to w tej chwili do jego głowy trafiło co innego. – Momencik, a skąd pani wie, że to zdjęcie w gabinecie prezesa pojawiło się nagle? – Barbara nawet nie musiała udawać, że zrobiło jej się słabo, bo rzeczywiście poczuła, że traci oddech. – Słyszała pani pytanie? – Martuś nie zwracał uwagi na jej stan, co zezłościło Kotulę.”


Więcej

„ – To o co tym razem jest podejrzany mój syn?

- O morderstwo – odparł komisarz Gąsior, a widząc kruchą postać pani Aurelii, wykonał gest, jakby myślał, że starsza pani upadnie, usłyszawszy te wiadomość. Ona jednak tylko westchnęła i uśmiechnęła się z wyrazem zaciekawienia na twarzy.

- O morderstwo? – Ta wiadomość zdecydowanie bardziej zdziwiła niż przeraziła panią Jacak. – Tego jeszcze nie było.”


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy