Tony Halik

Reżyseria: Marcin Borchardt
Scenariusz: Marcin Borchardt
Gatunek: Biograficzny/Dokumentalny
Produkcja: Polska
Muzyka: Stefan Wesołowski
Zdjecia: b.d.
Premiera: 2020-09-30
Obsada: Elżbieta Dzikowska; Tony Halik; Ozana Halik; Pierette Halik; Fidel Castro; Ryszard Badowski; Janusz Balewski; Ryszard Kapuściński

Ocena: ( głosów)

Tony Halik. Człowiek, który w najtrudniejszych czasach PRLu umożliwiał Polakom podróże po całym świecie. Był filmowcem, dziennikarzem, podróżnikiem, który niestrudzenie dokumentował swe wojaże. Jego życie stanowiłoby materiał na wciągający film fabularny.

Ale produkcja Marcina Borchardta filmem fabularnym nie jest. To opowieść o człowieku, który czasami uwielbiał ubarwiać swoje przygody. Które z jego opowieści są prawdziwe? Tego zapewne nigdy się nie dowiemy, choć twórcy filmu próbują oddzielić fakty od mitów. W Polsce – będący legendą, na świecie – niemal nieznany. Potrafił dotrzeć tam, gdzie działo się coś interesującego. Wszyscy gotowi byli z nim porozmawiać: Fidel Castro, królowa Elżbieta, Evita Peron, Richard Nixon.

Borchardt tworzy portret niezwykłego mężczyzny, który z siebie samego uczynił legendę. To próba dotarcia do jego tajemnic i sekretów. Złożona z mało znanych lub niepublikowanych materiałów opowieść mówi o wielkiej pasji, ale też o cenie, którą podróżnik musiał zapłacić, by realizować swoje marzenia.  

REKLAMA
Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
O melba!
Grażyna Bąkiewicz
O melba!
Pokaż wszystkie recenzje