Wygraj książkę „Selfie ze Stolemem"

Start: 2020-02-28 Koniec: 2020-03-06
Wygraj książkę „Selfie ze Stolemem

Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren to od lat znakomity drogowskaz dla rodziców, wskazujący najbardziej wartościowe lektury dla dzieci i młodzieży w najróżniejszych grupach wiekowych. W ostatniej edycji, na którą nadesłano niemal 400 pozycji, w kategorii książki dla dzieci w wieku 6-10 lat nagrodzono Selfie ze Stolemem Krzysztofa Kochańskiego. Książka właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Literatura.

[obrazek]

W Kaszubskim Lesie żyją stolemy – znane z legend istoty większe od ludzi. Jednym z nich jest Stolko, który mieszka z rodziną w jaskini. Pewnego dnia postanawia bez zgody rodziców zrobić sobie wycieczkę do lasu, gdzie spotyka... małą dziewczynkę. Rezolutna Zosia ucieka przez zbirami, którzy porwali ją i szukają w lesie skarbów. Stolko postanawia jej pomóc, lecz wkrótce razem wpadają w tarapaty. Czy wyjdą z nich cało? Czy ludzie są tacy straszni, jak słyszał Stolko? I czy stolemy zjadają ludzi, jak mówiono Zosi?

Świetna, dynamiczna fabuła, doskonałe postacie i dialogi w tajemniczej i atrakcyjnej scenerii. Filozoficzna metafora „spotkania z obcym”, towarzyszących mu lęków  i uprzedzeń.

- prof. Joanna Papuzińska

 Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na jedno pytanie. Warto również dodać Selfie ze Stolemem do swojej wirtualnej biblioteczki – na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 6 marca 2020 – trzeba więc się pospieszyć. 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie na naszym profilu na Facebooku! Koniecznie śledźcie też nasz profil na Instagramie!

Książkę Selfie ze Stolemem kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Laureatami konkursu zostali:

Aleksandra Bobkiewicz, Starachowice

Patrycja Ciepiela, Kraków.

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Książka
Selfie ze stolemem
Krzysztof Kochański
Wydawnictwo