Wygraj wznowienie debiutu Wiesława Myśliwskiego!

Start: 2011-03-11 Koniec: 2011-03-17
Wygraj wznowienie debiutu Wiesława Myśliwskiego!

Każda jego nowa książka jest wydarzeniem. Każda zdobywa najwyższe noty krytyków, ciesząc się jednak również ogromnym uznaniem czytelników. "Widnokrąg", "Traktat o łuskaniu fasoli", "Pałac" - te tytuły były na ustach całej Polski. Wiesław Myśliwski. Jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy. Sukces literacki zwiastował już jego debiut - mniej znana książka "Nagi sad" - przejmująca opowieść o miłości ojca i syna. Dziś tę właśnie książkę wygrać możecie w naszym nowym konkursie.

 

Udział w konkursie: 

 Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy napisać nam, jakie hasło, słowo, temat - co kojarzy się Wam z prozą Myśliwskiego? Warto też dodać "Nagi sad" do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać - KLIK! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 marca 2011 - warto więc się pospieszyć!

 

O powieści "Nagi sad":

Nagi sad to przejmująca opowieść o miłości ojca i syna. To miłość wyrażana w milczeniu, domysłach, drobnych gestach i nieustannym poszukiwaniu siebie nawzajem. To relacja najbliższych sobie osób, w której syn próbuje sprostać marzeniom ojca.

Bohater wykształcony w mieście, a pochodzący ze wsi usiłuje na powrót się odnaleźć w świecie swojego dzieciństwa i młodości. W świecie najbliższym natury, a zarazem najprostszych i najgłębszych związków między ludźmi.


Na motywach powieści powstał nagradzany i popularny film pt. Przez dziewięć mostów, który otrzymał m.in. „Złotą Pragę” (Grand Prix na festiwalu telewizyjnym w Pradze) w 1972 roku. Scenariusz filmu napisał sam Wiesław Myśliwski.


„Tom prozy Wiesława Myśliwskiego przykuł mnie od pierwszych zdań do swego tekstu, gęstego od znaczeń; oderwać się od niego nie można. Nie znaczy to, że Nagi sad jest powieścią sensacyjną czy „przygodową”, wręcz przeciwnie: to rzecz nie dla tych, którzy szukają tylko interesującej anegdoty. (...) Wiesław Myśliwski pokazał w swojej pierwszej książce wielorakie umiejętności powieściopisarskie. Objawił się nowy talent”.

Julian Przyboś, Niezwyczajny debiut, „Życie Warszawy” 1968

Informujemy, że laureatami konkursu zostali: Natalia Piaskowiecka-Kopeć, Tychy Piotr Łaguna, Gołdap EWELINA BARYŁA,KRYŁÓW Serdecznie gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

Książka
Nagi sad
Wiesław Myśliwski
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Pokaż wszystkie recenzje