Brazylia

Marzysz o mistrzostwach świata w piłce nożnej w Brazylii ? Albo o igrzyskach w Rio ? To musisz koniecznie przeczytać tę książkę!

Michael Palin wyrusza w kolejną wspaniałą podroż, tym razem do Brazylii - kraju nieprzebranych bogactw i kontrastów, który ma  do zaoferowania dużo więcej niż słońce, ocean i sambę.

To w Brazylii rośnie największy na świecie las deszczowy, w Brazylii znajdziemy największy system rzeczny z najobfitszym rocznym przepływem wody, a także największy zespół wodospadów.

Trasa wędrówki Michaela Palina wiedzie od granicy z Wenezuelą pod wodospady Iquacu na pograniczy argentyńskim; Michael płynie rzeką Xingu, lata hydroplanem nad ogromnymi połaciami lasu deszczowego i wreszcie na własnych nogach dociera do plemion ukrytych w sercu dżungli.

Spotyka potomków afrykańskich niewolników, rdzennych mieszkańców żyjących w głębi lądu i dużą społeczność pochodzenia niemieckiego, która pielęgnuje swoje dziedzictwo na największym poza Monachium festiwalu piwa.

Porywająca, lekka, ciepła i pełna humoru narracja!

Oto Brazylia Michaela Palina!

Informacje dodatkowe o Brazylia:

Brazylia - opinie o książce

Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2014-11-26, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2014,
Moja druga po "Wyprawie Kon-Tiki" Heyerdahla książka podróżnicza, oczywiście nie licząc powieści Szklarskiego. Humor, ciekawe obserwacje, zwięzłe opisy. Michael Palin niezawodnie porywający. Potężny kraj, zajmujący znaczącą część Ameryki Południowej. Mieszanka kultur, kalejdoskop zapierających dech w piersi krajobrazów, nowatorska architektura, skrajna nędza i niewyobrażalne bogactwo, hałas, śmiech i brak pośpiechu. Brazylia. Nie oglądałem Mistrzostw Świata i olimpiady też nie zobaczę. Skąd zatem zainteresowanie tym krajem? Prędzej chyba samym Palinem, którego poza Monty Pythonem poznałem od podróżniczej strony w miniserialu BBC "W 80 dni dookoła świata z Michaelem Palinem". Nie chciałem plakatowego, oficjalnego obrazu, ale po autorze nigdy bym się takiego nie mógł spodziewać. Kto nie zna go z Latającego Cyrku Monty Pythona - zostanie skazany na torturę wygodnego fotela. Z kolei miniserial i właśnie przeczytana książka sprawiają, że w ciemno sięgnę po inne podróżnicze pozycje autora. Wnikliwe obserwacje - od przyrody po kwestie społeczne, zachowania, kontrasty, niewygody różnice kulturowe, oddane z pasją i niegasnącą ciekawością sprawiają, że mimo iż nie interesowała mnie Brazylia jako taka, czytałem z przyjemnością. Parne lasy deszczowe, plemię Janomamów. Wycinka pod pastwiska bardziej niszczycielska niż kopalnie na południu. Belem, miasto silnych kobiet. Brasilia - nowy start i architektoniczne pole do popisu, zbudowana w niesamowitym tempie stolica. Wiedźmy. Szalone Sao Luis i Bumba Meu Boi. Płytki azulejo chroniące i ozdabiające domy. Alcantara i jej pelourinho. Olinda z rozdwojeniem jaźni i jej artysta grafitti. Wschodni kraniec - Recife i dźwięki forró. Kowbojskie święto w Salgueiro. Kontrastowy, różnorodny Salvador. Wszechobecna muzyka, nie przejmowanie się niczym, mięso jako podstawa kuchni i ateizm jako dziwactwo - bo tam każdy chce w coś wierzyć (ba, jest nawet połączenie animizmu z chrześcijaństwem). Comida mineira w Cardeal Mota. Academia do Cafe w Belo Horizonte. Ouro Preto - kolebka historii. Rio de Janeiro i tęczowa parada, favele (znane z "Miasta Boga"), BOPE (znane z "Tropa de elite"), Maracan?, plaża i słynny pomnik. Zapracowane i zakorkowane Sao Paulo, które wbrew pozorom nie jest bez charakteru. Niemieckie miasta na południu, mokradła Pantanalu i Wodospady Iguacu. Kontrasty, kalejdoskop wrażeń i poczucie humoru. Ciepła, bezpośrednia relacja dla ciekawych świata. http://slpablos.blogspot.com/2014/11/brazylia-michael-palin.html
Sahara
Michael Palin0
Okładka ksiązki - Sahara

Michael Palin, współtwórca legendarnej grupy Monty Python, a zarazem jeden z najpopluarniejszych brytyjskich aktorów komediowych, jest też podróżnikiem...

Himalaje
Michael Palin0
Okładka ksiązki - Himalaje

Himalaje. Kraina Śniegu. To największy łańcuch górski na świecie, nieprzerwana ściana skał ciągnących się na przestrzeni bez mała 3000 km od granicy Afganistanu...