Delhi. Stolica ze złota i snu

Po wprowadzeniu otwartej gospodarki rynkowej w Indiach zapanował chaos niszczenia i tworzenia: slumsy i targowiska były burzone, a na ich miejscu wyrastały centra handlowe i apartamentowce, powstawały oszałamiające fortuny, młodzi ludzie robili zawrotne kariery, a luksus był na wyciągnięcie ręki. Ale transformacja dała też początek ogromnym nierównościom społecznym, a przemoc na ulicach osiągnęła niespotykaną dotąd skalę.

Rana Dasgupta pisze o współczesnym Delhi z liryzmem i empatią, wsłuchując się w głosy jego mieszkańców: miliarderów i biurokratów, handlarzy narkotyków i przedsiębiorców, mieszkańców slumsów i pracowników międzynarodowych korporacji. Są pokoleniem na zakręcie, a ich historie składają się na obraz miasta i społeczeństwa pogrążonego w wirze transformacji.

"Delhi" to literacki portret jednego z najszybciej rozwijających się współcześnie miast, ale to także opowieść o tym, co być może czeka nas wszystkich; to błyskotliwa analiza rozwoju i przyszłości globalnego kapitalizmu.

Informacje dodatkowe o Delhi. Stolica ze złota i snu:

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2016-03-16
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Delhi. Stolica ze złota i snu

Delhi. Stolica ze złota i snu - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-06-12, 52 książki w 2017 roku, Mam,
Książka, która otrzymała w tym roku Nagrodę Kapuścińskiego. Na pewno dobrze napisana, jednak nie wszystkie tematy tam poruszone mnie zainteresowały. Ale to kwestia gustu. Na pewno warto się z nią zapoznać.
Solo
Rana Dasgupta0
Okładka ksiązki - Solo

Ociemniały stuletni Ulrich, siedząc samotnie w fotelu, snuje opowieść o swoim długim życiu. Podróżuje we wspomnieniach, płynnie przekraczając granice czasu...