Okładka książki - Egzorcyzmy Dory Wilk

Egzorcyzmy Dory Wilk

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2014-07-04
Dodał/a książkę: elibri

666 - the number of the beast...

Gdybyż to było takie proste i numer wystarczył by wyegzorcyzmować demona!

Co zaczęło się w toruńskiej kostnicy, kończy się w piekielnych kręgach. Władający czarną magią sadystyczny psychopata grasujący po ulicach Torunia  to zła wiadomość dla Dory Wilk i jej przyjaciół z policji. Jeszcze gorszą jest to, że ci, którzy od wieków powinni być martwi mają się nieźle i czas krwawej zemsty nastał.

Mroczne rytuały, tortury, nieskory do zwierzeń Karmazynowy Książe i zdecydowanie zbyt bliski związek z demonami - to tylko kilka spraw, z którymi musi sobie poradzić Dora Wilk.

Kup książkę Egzorcyzmy Dory Wilk

Opinie o książce - Egzorcyzmy Dory Wilk

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-03-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, fantastyka, SF, przygoda,
W piątej części przygód Dory bohaterka zmaga się z pewnym kłopotem. Jest nim demon, który jej wszczepiono bez jej woli. Tyle dobrego, że jest on w miarę spokojny. Dodatkowo, jak zawsze wypadają dodatkowe kłopoty w jej obecności, w tym pewna sytuacja z Baalem.
Jak zwykle Dora wpakuje się w niezłe tarapaty. Tym razem w grę wchodzi już jej śmierć i opętanie przez demona, który ma ją zabić. Bardzo wciągająca historia. Gdybym nie widziała o kolejnej części mogłabym przez chwile sądzić że Dorze się nie uda, jednak co to dla naszej pani Wilk :) Swoją drogą zakończenie doskonale otwiera drogę do kolejnej części, gorąco polecam, świetna część.
Avatar użytkownika - Raven
Raven
Przeczytane:2015-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Sposób w jaki pisze Pani Jadowska spodobał mi się już od pierwszego tomu przygód Dory Wilk. Bohaterzy u których można znaleźć cechy, które sami posiadamy sprawiają, że nie ma się ochoty na odłożenie książki zanim się jej nie skończy. I oczywiście w tym tomie jest dużo Baala co jest kolejnym, wielkim plusem!
Avatar użytkownika - Tala_1986
Tala_1986
Przeczytane:2014-12-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Do recenzji, Mam, Ulubione,
Aneta Jadowska szturmem zdobyła polską ,,scenę" urban fantasy, a co za tym idzie, także i serca fanek oraz fanów tegoż gatunku. Wszystko to za sprawą swojej debiutanckiej powieści - Złodzieja dusz, otwierającym heksalogię o Dorze Wilk. Na przestrzeni sześciu tomów tejże serii, poznajemy i przeżywamy nie mało przygód wraz z główną bohaterką Teodorą ,,Dorą" Wilk. Wiedźmą łączącą w sobie sprzeczne geny Pani Północy i magii płodności... i jeszcze kilka innych na dokładkę. Trzeba również wspomnieć, że Dora to kobieta magnes... na kłopoty oczywiście. W Egzorcyzmach Dory Wilk piątym i zarazem przed ostatnim tomie serii nasza protagonista po raz kolejny wpadnie w nie lada kłopoty. Jednak mała rzecz odróżnia je od poprzednich, z których Dorze udało się wyjść obronną ręką. Tym razem wiedźma nie jest do końca pewna czy uda jej się wyjść z tego cało i to w dosłownym sensie. Wszystko z powodu śledztwa, które swój początek ma w niemagicznym Toruniu. Ktoś zabija młode kobiety i pozostawia na nich dziwne słowa. Z tego powodu, nawet nad wyraz praktyczna Bogna zdaje sobie sprawę, że za tym wszystkim kryje się coś więcej niż zwykły zwyrodnialec. A przecież z tym, co niezwykłe tylko Dora potrafi sobie najlepiej poradzić. Jednak nikt nie spodziewał się tego, że zwykła ludzka sprawa wciągnie naszą wiedźmę do piekła - dosłownie. Długo. Oj, bardzo długo, zwlekałam z lekturą tego tomu. Wolałam mieć pod ręką ostatni już tom z przygodami ulubionych bohaterów. W końcu stało się... zasiadłam do czytania i po prostu przepadłam! Od tej książki nie da się oderwać. Nawet jak trzeba odłożyć ją na bok i zająć się czymś innym, to można być pewnym, że ciekawość: podkręcana przez autorkę już od pierwszych stron; nie da chwili wytchnienia, dopóki ponownie nie weźmie się jej do ręki. Zwłaszcza że znajdzie się w niej wszystko, za co fanki pokochały heksalogi, a szczególnie - Miron i Baal. Często przebywający w jednym pokoju. Do pełni szczęścia (oczywiście mówię o własnej osobie) brakuje tylko Romana. Wtedy z pewnością rozpłynęłabym się całkowicie. Oczywiście uwielbiam również Joshuę, ale to wymieniona wyżej trójka (właśnie w tej kolejności) niezaprzeczalnie skradła moje serce. Jednak to nie jedyna zaleta Egzorcyzmów... jest jeszcze bowiem świetna fabuła, dzięki której możemy lepiej poznać kolejny fragment życia protagonistki. Tym razem pada na piekło. Co za tym idzie, wraz z rozwojem sprawy, w jaką wplatała się Dora, poznajemy równocześnie historię Baala, hierarchię wśród demonów, czy też różnice, po których łatwo odróżnić, z jakiego gatunku jest dany osobnik i najciekawsze: jakie są najważniejsze priorytety dla tych mieszkańców włości Lucyfera. Co więcej, dowiemy się również, na czym polega status oblubienicy Pana Demonów, jakie obowiązki się z tym wiążą i dlaczego padło akurat na naszą wiedźmę. Gdy dodamy do tego stale zwiększające się tempo akcji pełne zaskakujących zwrotów, nie pozostaje nic innego - jak tylko chylić czoła przed talentem pisarki oraz trzymać kciuki jak najmocniej, aby nie przyszło jej do głowy zaprzestać tworzyć. Na przestrzeni kolejnych tomów zmieniała się przede wszystkim protagonista, dostosowując się do tego, jakie kłody ma rzucane pod nogi. Jednak nie tylko to, jest jeszcze kilka innych niuansów, które uległy zmianom. Najważniejszym i najbardziej zauważalnym jest klimat, który z tomu na tom robił się ciut mocniejszy i mroczniejszy, aby w ,,piątce" osiągnąć apogeum. W tej części jest brutalniej, bardziej tajemniczo, a mrok dosłownie wylewa się ze stron. Jadowska doskonale utrzymuje poziom, jaki narzuciła sobie pierwszym tomem. Ba! Powiem więcej, z każdym kolejnym tomem podnosiła go ciut wyżej. Jednak w przypadku Egzorcyzmów Dory Wilk, autorka przeszła samą siebie. To, z jaką łatwością wywołuje w czytelniku pełną gamę emocji (od lekki obaw, przez wszystkie stadia rozwijającego się strachu, aż po zapierające dech przerażenie) tylko na przestrzeni jednego, no może dwóch, góra trzech, akapitów jest naprawdę niesamowite. Nie można przecież zapomnieć, że nie tylko takie uczucia będą nam towarzyszyć. Egzorcyzmy Dory Wilk to naprawdę niesamowita powieść i to tak bardzo, że ciężko było mi sklecić jakieś sensowne zdania na jej temat. Najchętniej ograniczyłabym się do okrzyków: ,,niesamowita!"; ,,wspaniała"; ,,niepowtarzalna", oraz wszelkich ,,ochów" i ,,achów" względem scen z Mironem i Baalem (czyli często i gęsto). Strach pomyśleć co to będzie, jak zacznę pisać o Na wojnie nie ma niewinnych. Gorąco polecam nie tylko fanom autorki oraz Dory, bo w tym przypadku rozumie się samo przez się, że lektura nie podlega dyskusji, ale także tym, którzy jakimś cudem jeszcze ich nie znają. Radze jednak zacząć od tomu pierwszego. Z pewnością nie pożałujecie. http://gardensofimagination.blogspot.com/2014/12/egzorcyzmy-dory-wilk-aneta-jadowska.html
Avatar użytkownika - antila
antila
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - drakusia
drakusia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52,
Avatar użytkownika - Zetka_Siedlce
Zetka_Siedlce
Przeczytane:2015-07-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Wypożyczone (2015),
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2015-07-06, Ocena: 4, Chcę przeczytać,
Avatar użytkownika - ja_rus
ja_rus
Przeczytane:2015-07-06, Ocena: 4, Chcę przeczytać,
Dziewczyna z Dzielnicy Cudów
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Dzielnicy Cudów

Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz...

Nikita (Tom 2). Akuszer Bogów
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Nikita (Tom 2). Akuszer Bogów

Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński