Fala upału

Nowojorski potentat nieruchomości zostaje znaleziony martwy na chodniku na Manhattanie. Z napaści cudem uchodzi z życiem jego młoda żona z przeszłością. Gangsterzy i magnaci, z których każdy miał motyw do popełnienia zbrodni, podają fałszywe alibi. I wtedy, w duszącym uścisku rekordowej fali upałów, dochodzi do jeszcze jednego szokującego morderstwa, powodującego nagły zwrot w pełnej napięcia podróży do mrocznych sekretów świata możnych. Sekretów, które okażą się śmiertelne. Sekretów, które leżą ukryte w ciemnościach, dopóki pewna nowojorska policjantka nie wydobędzie ich na światło dzienne.

Richard Castle, rewelacja literatury kryminalnej, przebojowy autor znakomicie sprzedającej się serii książek o Derricku Stormie, przedstawia swoją najnowszą bohaterkę - detektyw nowojorskiego Wydziału Zabójstw Nikki Heat. Twarda, seksowna i profesjonalna policjantka z pasją dochodzi sprawiedliwości, dowodząc jedną z najlepszych ekip rozwiązujących sprawy zabójstw. Nikki staje przed nieoczekiwanym wyzwaniem, kiedy komisarz przydziela jej do współpracy Jamesona Rooka - dziennikarza supergwiazdę, który ma prowadzić obserwacje na potrzeby swojego artykułu o nowojorskiej policji. Laureat Nagrody Pulitzera Rook jest równie nieznośny, co przystojny. Jego wymądrzanie się i wtrącanie się do wszystkiego nie są jednak największym problemem pani detektyw. Podczas pracy nad odsłonięciem sekretów zamordowanego potentata rynku nieruchomości Nikki musi też stawić czoła iskrze pomiędzy nimi. Tej, która nazywa się żarem.

Informacje dodatkowe o Fala upału:

Wydawnictwo: 12 Posterunek
Data wydania: 2012-11-07
ISBN: 978-83-63737-00-9

Kup książkę Fala upału

Fala upału - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2014-09-16, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Szczerze mówiąc serial jest lepszy
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2016-11-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 2016 - 52 książki,
Książka powstała w ramach promocji serialu kryminalnego "Castle". Telewizyjny bohater, pisarz cierpi na niemoc twórczą, aż poznaje detektyw Kate Beckett i pod jej wpływem zaczyna pisać o policjantce Nikki Heat. Nawet okładka książki jest identyczna jak w TV. Dla mnie to pozycja obowiązkowa bo jestem wielką fanką serialu. Co do akcji i jej zagmatwania nie zawiodłam się, czułam się jakbym oglądała jeden z odcinków. Świetny. Ale tu też był minus ponieważ twórcy nawykli do pisania serialowych skryptów nie podołali stronie technicznej. Niektóre zdania miały dziwną składnię przez co zarówno opisy jak i dialogi były dość nienaturalne i sztywne, niby gramatycznie poprawnie ale nie czytało się płynnie.
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-04-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Uwielbiam Castle'a: jego poczucie humoru, niezawodną ironię i to, że tak doskonale potrafi dogadać się z Beckett (to tak gwoli serialu) ale nie tylko, bo w końcu główni bohaterowie "Fali upału" jakby nie było są wzorowani na Ricku i Kate :) Zabawne dialogi, wartka akcja i końcówka, która nawet mnie zaskoczyła, to coś co podoba mi się w tego typu powieściach kryminalnych.
Avatar użytkownika - Susanna
Susanna
Przeczytane:2014-05-01, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2014,
Jako fanka serialu Castle, stwierdziłam, że moim obowiązkiem jest przeczytać tą książkę. Muszę powiedzieć, że jest równie świetna, humorzasta i kryminalna, co serial. "Fala upału" , to typowy amerykański kryminał, gdzie mamy do czynienia z pościgami po ulicach Nowego Jorku, strzelaniny i akcje policyjne z dużą ilością zwrotów akcji, które za każdym razem zaskakują czytelnika. Jest to świetnie skonstruowany kryminał oraz znakomite uzupełnienie serialu telewizyjnego, jak i dobra, ciekawa lektura, dla tych, którzy go nie znają. Gorrąco polecam! Niech Fala upału Was porwie i ogrzeje.
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2013-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2013),
Fabuła jak najbardziej w porządku, ale styl pisarski mnie nie porwał. Chyba juz przywykłam do bardziej rozbudowanych pozycji ;)

Nikki Heat to zdecydowanie bardzo gorąca dziewczyna... a do tego jest jednym z lepszych detektywów nowojorskiej policji. Nic więc dziwnego, że nie może obyć się bez pożądliwych spojrzeń otaczających ją mężczyzn i... sprzeczek z Jamesonem Rook'iem, który dzięki przychylności ludzi z ratusza od niedawna chodzi za nią niczym wierny pies. Dostał on zgodę na reportaż o pracy nowojorskich detektywów, a że Nikki jest najlepsza, to został przydzielony właśnie do jej ekipy. Kobieta nie ma więc wyjścia i musi znosić nieustępliwego, nie zawsze miłego, ale za to bardzo spostrzegawczego podrywacza, tfu mężczyznę :).

Trwał kolejny, upalny dzień, który w centrum Nowego Jorku szczególnie dawał się we znaki. Jednak na otaczającą aurę wpływu nie mają ani ofiary, ani mordercy, ani tym bardziej policja, która zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Tak więc Nikki, nie narzekając, udaje się na miejsce wezwania. Tam, tuż pod hotelem Guilford, znajduje ciało mężczyzny, który ewidentnie wyskoczył z jednego z wyższych pięter. Na nieszczęście panny Heat, informację o tej sprawie otrzymuje również jej nowy "partner". Tak oto rozpoczyna się niekonwencjonalne śledztwo, mające na celu odkrycie, czy potentat nieruchomości - Matthew Starr skoczył, czy w też w tej ostatniej czynności jego bujnego życia ktoś mu pomógł. Jakie będą wyniki dochodzenia? Gdzie Nikki i Rooka zaprowadzą poszczególne tropy? Jaka jest prawda? Czy tę niezwykłą parę połączy coś więcej? By się tego dowiedzieć, koniecznie trzeba sięgnąć po Falę upału.

Entuzjazm, pozytywne nastawienie, szalejąca wyobraźnia. Tak w zasadzie mogłabym określić stan mojego umysłu sprzed lektury powieści Richarda Castla. A po niej? Cóż, na pewno nieco ochłonęłam i zeszłam na ziemię. Nie oznacza to jednak, że książka mi się nie podobała. Wręcz przeciwnie. Bardzo przypadła mi do gustu relacja Nikki i Jamie'go, którzy nie tylko skakali sobie do oczu, ale i dość sprawnie ze sobą współpracowali. Niestety, nieco gorzej oceniam samą akcję, zaprezentowaną przez autora, od której miejscami wiało nudą. No i książka i serial to dwa zupełnie odległe bieguny. Oczywiście nigdy nie myślałam, że książki autorstwa Castla będą odwzorowywały to, co dzieje się w serialu. W żadnym wypadku. Ale Nikki miała być odwzorowaniem Kate, a tymczasem to dwie, zupełnie różne osoby. Zresztą Rook również niewiele ma wspólnego z Rickiem. Myślę, że gdybym nie była tak wierną fanką serialu, książkę czytałabym z innej perspektywy. I pewnie oceniłabym ją o wiele lepiej. A tak, oceniam ją dobrze, ale nie bardzo dobrze. Zachęcam jednak do jej lektury. Bo warto przekonać się osobiście, czy dana powieść przypadnie nam do gustu.

Avatar użytkownika - kacpi71935
kacpi71935
Przeczytane:2013-02-18, Ocena: 6, Przeczytałem,
Morderstwa.Poszukiwania.Listy.Potentat nieruchomości zostaje znaleziony nieżywy na chodniku.Uczynili to gangsterzy i magnaci.Wielka fala upału.Kolejne morderstwo.Tajemniczy sekret powoduje nagłe załamanie.Co się stanie?Jak będzie?Od tego zależy los Manhattanu i nie tylko
Uwielbiam kryminały i każdy chętnie czytam.
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-01-16, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Bardzo dobry i zaskakujący pomysł na książkę. Wydać w realnym świecię książkę która została napisana w popularnym i bardzo dobrym serialu. Miesza się dzięki temu prawda i fikcja telewizyjna, prawdziwy skarb dla fanów serii o pani detektyw i zabawnym pisarzu. Dodatkowo smaczku nadaje fakt, że czytając możemy porównywać postacie literackie z tymi z serialu, w pewnym momencie aż w głowie się kręci gdy czytając widzimy kadry z filmu przed oczami. Pomijając całą otoczkę telewizyjną jest to bardzo dobry kryminał. Właśnie to zaskakuje większość osób które spodziewają się raczej marketingowej papki, a dostają naprawdę fajnie napisaną i ciekawą powieść.
Avatar użytkownika - Margarita1980
W3rk4
Przeczytane:2013-07-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Gorączka zmysłów
Richard Castle0
Okładka ksiązki - Gorączka zmysłów

Pełna intryg i szybkich zwrotów akcja Gorączki zmysłów, niezwykle pasjonującej powieści kryminalnej autora bestsellerów ,,New York Timesa", Richarda Castle'a...

Derrick Storm. Ostateczny Sztorm
Richard Castle0
Okładka ksiązki - Derrick Storm. Ostateczny Sztorm

Nadciąga Ostateczny Sztorm! Po raz pierwszy pełne wydanie w postaci książki papierowej sensacyjnej trylogii przygód byłego agenta CIA wcześniej...