Wyznania uległej

Niezwykła opowieść o kobiecej uległości. Kontrowersyjna, pikantna a jednocześnie zabawna i niewiarygodnie szczera opowieść o tym, jakie wyzwania czekają niezależną, współczesną kobietę, która, dla obopólnej przyjemności i z własnej woli przekazuje władzę nad sobą i swoim ciałem dominującemu partnerowi. Seks bez fikcji literackiej - jak naprawdę wygląda ciemna strona pożądania!

Informacje dodatkowe o Wyznania uległej:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2013-05-13

Kup książkę Wyznania uległej

Wyznania uległej - opinie o książce

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-08-03, Ocena: 3, Przeczytałam,
Szczerze mówiąc zupełnie nie wiem co myśleć o tej książce (bądź co bądź opartej na faktach). Z jednej strony duży plus dla autorki za odwagę, by przyznać się do posiadania swojego mrocznego alter ego. Z drugiej strony pozwalać na pełną dominację mężczyźnie to jak zatracić szacunek do samej siebie i własnego ciała (które dla każdej kobiety powinno być rzeczą świętą) - bo jak na dobrą sprawę poniżenie i ból sprawiany przez kochanka może kogoś podniecić? Myślę, że takie praktyki są niebezpieczne i bardzo łatwo przekroczyć granicę, która może prowadzić nawet do śmierci. Jako kobieta czułam się delikatnie mówiąc zniesmaczona po tej lekturze.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-02-15, 26 książek 2013,
"Wyznania uległej" to książka pełna erotyzmu, pożądania, uległości i fascynacji seksem. Lektura przyjemna, pozwalająca odpłynąć trochę. Daję czwórkę.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
No cóż rozczarowała mnie ta książka. Jak dla mnie jest to mało smaczna pozycja książkowa, takie tandetne książkowe porno. Temat poruszony w książce ostatnio bardzo modny jednak nieco kontrowersyjny. Nie mogę pojąć jak kobieta może chcieć być tak poniżaną, jak takie traktowanie sprawia jej przyjemność. Momentami miałam ochotę porzucić czytanie tej książki.
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2013-05-07, Ocena: 2, Przeczytałam, 2013, Mam, Recenzenckie/Autorskie,
siążkę tę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Hachette. Powieść ta według adnotacji na okładce jest historią prawdziwą, autorka Sophie w sposób niewybredny (w moim odczuciu) opisuje swoje sadomasochistyczne preferencje seksualne... Przyznam, że trudno mi jednoznacznie ocenić tę książkę, gdyż z jednej strony czytając ją "krzyczy się" wewnętrznie jakim cudem kobieta pozwala się traktować w tak brutalny i poniżający sposób... Z drugiej strony jednak jest to niezwykłe studium ludzkiej psychiki, zarówno osoby dominującej jak i uległej... Autorka ukazuje ogromne zawiłości między Erosem i Psyche, bo przecież trudno nam pojąć iż, zadawanie czy doświadczanie fizycznego bólu i poniżenia może sprawiać przyjemność, a koniec końców erotyczną rozkosz... Okazuje się jednak, że bywa i tak... Zdanie na temat niniejszej książki pozostawiam do samodzielnego wyrobienia sobie jej potencjalnym czytelnikom... Dla mnie zbyt dużo w niej wulgarności i odarcia kobiety z godności (mimo, że sama na to pozwala)... Moją uwagę przykuło zagłębienie się w ludzką psychikę i to nieco podniosło moją ocenę niniejszej publikacji...
W zasadzie spodziewałam się książki o zabarwieniu "porno" i to właśnie otrzymałam. Przebrnęłam już przez kilka książek o tej tematyce, jednak w moim odczuciu, autorka "Wyznań uległej" jest pierwszą, która nie fantazjuje na temat uległości, ale miała kiedykolwiek do czynienia z taką aktywnością. Stąd duży plus. Kolejnym elementem na tak - relacje panujące chociaż w drobnej mierze zapełniają niedosyt pozostawiony po koleżankach z tej samej półki. Minusy? Dla mnie tylko jeden - postać Jamesa, która zupełnie mnie nie przekonuje.
Mocna pozycja - to nie delikatny (jednak) i romantyczny Grey... Tym bardziej robi wrażenie, bo książka jest ponoć oparta na prawdziwej historii. Zdecydowanie nie dla każdego...
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-07-27,
Seks to nieodłączny element ludzkiego życia. Jednak jest to szerokie i wielowymiarowe pojęcie, które dla każdego oznacza co innego. Książka ,,Wyznania uległej" Sophie Morgan to autentyczna historia kobiety, która próbuje odsłonić czytelnikowi świat BDSM i wyjaśnić dlaczego go lubi. Niełatwy temat, mocno kontrowersyjny i nie ulega wątpliwości, że ostatnio szalenie modny! Nie zmienia to jednak faktu, że praktyki sadystyczno-masochistyczne istniały od dawna i obecna era na pikantne erotyki tylko odświeżyła to zagadnienie. Sophie, bohaterka i autorka tej lektury, szczerze, bez cukrowych i przesłodzonych opisów opowiada, jak naprawdę wygląda kwestia dominacji i uległości. Mimo, że w pracy i życiu codziennym jest niezależna, odważna i śmiało wyraża swoje opinie, to jednak w kwestiach łóżkowych lubi być poniżana, karana i niepewna tego, co przyszykuje jej pan i władca. I to dosłownie! Byłaby to kwestia dyskusyjna, gdyby nie fakt, że to sprawia jej rozkosz. Osobiście jako typowy rudzielec mam dość ognisty temperament i sporą wewnętrzną upartość, dlatego trudno mi było wczuć się w relację bohaterki i zrozumieć jej decyzje. Mam jednak świadomość, że godzi się ona dobrowolnie na tego typu ,,związek" i na dodatek czerpie z niego przyjemność, więc to powinno wystarczyć. Sprawy fizyczne (np. bicie pasem) oburzały mnie jednak znacznie mniej niż kwestie psychiczne, czyli uprzedmiotowienie i pozbawienie godności, np. nakazując wylizanie palców u stóp u swojego pana czy spełniania jego każdej zachcianki. Możecie być pewni, że podczas czytania towarzyszyć wam będą rozliczne i niekiedy bardzo silne emocje oraz mnóstwo przemyśleń. Mamy tu bowiem zagłębianie się w czyjąś psychikę, drążenie do głębokich pokładów pragnień, marzeń, ale i lęków czy wstydu oraz pokonywania własnych granic. Moim zdaniem nie jest to typowa powieść a raczej literatura faktu, choć opisana swobodnym i plastycznym językiem. Dla miłośników psychoanalitycznych tematów książka się spodoba, podobnie jak odbiorcom ciekawym jak od środka wygląda świat BDSM. Pozdrawiam!!
Uwielbiam książki pisane na faktach! Zajmę dla niej miejsce w biblioteczce.
Avatar użytkownika - KasiaiDaniel
KasiaiDaniel