Wyznania uległej

Seks to nieodłączny element ludzkiego życia. Jednak jest to szerokie i wielowymiarowe pojęcie, które dla każdego oznacza co innego. Książka ,,Wyznania uległej" Sophie Morgan to autentyczna historia kobiety, która próbuje odsłonić czytelnikowi świat BDSM i wyjaśnić dlaczego go lubi. Niełatwy temat, mocno kontrowersyjny i nie ulega wątpliwości, że ostatnio szalenie modny! Nie zmienia to jednak faktu, że praktyki sadystyczno-masochistyczne istniały od dawna i obecna era na pikantne erotyki tylko odświeżyła to zagadnienie. Sophie, bohaterka i autorka tej lektury, szczerze, bez cukrowych i przesłodzonych opisów opowiada, jak naprawdę wygląda kwestia dominacji i uległości. Mimo, że w pracy i życiu codziennym jest niezależna, odważna i śmiało wyraża swoje opinie, to jednak w kwestiach łóżkowych lubi być poniżana, karana i niepewna tego, co przyszykuje jej pan i władca. I to dosłownie! Byłaby to kwestia dyskusyjna, gdyby nie fakt, że to sprawia jej rozkosz. Osobiście jako typowy rudzielec mam dość ognisty temperament i sporą wewnętrzną upartość, dlatego trudno mi było wczuć się w relację bohaterki i zrozumieć jej decyzje. Mam jednak świadomość, że godzi się ona dobrowolnie na tego typu ,,związek" i na dodatek czerpie z niego przyjemność, więc to powinno wystarczyć. Sprawy fizyczne (np. bicie pasem) oburzały mnie jednak znacznie mniej niż kwestie psychiczne, czyli uprzedmiotowienie i pozbawienie godności, np. nakazując wylizanie palców u stóp u swojego pana czy spełniania jego każdej zachcianki. Możecie być pewni, że podczas czytania towarzyszyć wam będą rozliczne i niekiedy bardzo silne emocje oraz mnóstwo przemyśleń. Mamy tu bowiem zagłębianie się w czyjąś psychikę, drążenie do głębokich pokładów pragnień, marzeń, ale i lęków czy wstydu oraz pokonywania własnych granic. Moim zdaniem nie jest to typowa powieść a raczej literatura faktu, choć opisana swobodnym i plastycznym językiem. Dla miłośników psychoanalitycznych tematów książka się spodoba, podobnie jak odbiorcom ciekawym jak od środka wygląda świat BDSM. Pozdrawiam!!

Informacje dodatkowe o Wyznania uległej:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2013-05-13
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Wyznania uległej

Kup książkę Wyznania uległej