Australijczyk

Data wydania: 2017-05-24
Kategoria: b.d
Doda/a ksi捫k: elibri

Ocena: 5 (1 g這s闚)

Ta ksi捫ka zosta豉 dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z u篡tkownik闚 i oczekuje na moderacj

GDZIE NIED柱IEDZIE ZIMUJ

Mimo 瞠 nie wyobra瘸 sobie, by na sta貫 wyjecha z Polski, trudno mu 篡 bez corocznych d逝gich wypad闚 na ,,koniec 鈍iata". Marek Nied德iecki fotografuje Australi od pi皻nastu lat, zjecha ten nadzwyczajny kontynent wzd逝 i wszerz. Mieszka w wiosce wielorybnik闚, wspina si na drzewa giganty, stawa twarz w twarz z ospa造m misiem koala i oko w oko ze 鄉iertelnie jadowitym w篹em br您owym. Spacerowa po Sydney, Melbourne, Perth, Darwin, Hobart. Zasn掖 podczas przechadzki dwukilometrowym molo. Nie wszed na G鏎 Ko軼iuszki, czego si troch wstydzi i na Ayers Rock, z czego jest bardzo dumny. Sta si mi這郾ikiem australijskiego wina, australijskiego miodu, australijskich ryb i australijskiego sposobu skracania s堯w... Sta si po cz窷ci - ,,Australijczykiem".

Ta ksi捫ka pe軟a jest mi這軼i do Australii.

Jean Dunn

Ambasador Australii w Polsce

Mimo wyra幡ych r騜nic Australi z Polsk 陰czy wiele. Przede wszystkim fakt, 瞠 do obu kraj闚 przyje盥瘸 si raz, a potem ju ci庵le wraca! Potwierdzeniem tego jest "australijska mi這嗆" Autora tej wspania貫j ksi捫ki, Pana Marka Nied德ieckiego. Gor帷o polecam j wszystkim Polakom i Australijczykom, kt鏎zy pragn pokonywa bariery geograficzne, aby jak najwi璚ej dowiedzie si wzajemnie o sobie i o swoich krajach.

Pawe Milewski

Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Australii

Marek Nied德iecki (ur. 1954) - dziennikarz muzyczny, jeden z najwspanialszych g這s闚 w historii polskiego radia, tw鏎ca Listy Przeboj闚 Programu Trzeciego, pomys這dawca wielu serii p造towych, m.in. Smooth Jazz Cafe i Muzyka Ciszy, autor ksi捫ki Radiota (Wielka Litera 2014). Samotnik, podr騜nik, wieczny prowincjusz.

Kup ksi捫k Australijczyk

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Australijczyk

Avatar u篡tkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2018-02-25, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2018,

Wychowana na "Tomku na tropach kangurów" i "Ptakach ciernistych krzewów" mam t瘰knot za Australi wpisan pod skór. Lekko j zaspokoi豉m ksi捫k "Busem przez 鈍iat. Australia za 80 dolarów", ale dopiero Marek Nied德iecki podarowa mi j w pe軟ej krasie.

Pe軟a przecudownych, zniewalaj帷ych pi瘯nem zdj耩 i krótkich, ale metaforycznych wpisów Trójkowego Nied德iedzia daje niezwyk造 przedsmak kraju z ko鎍a 鈍iata.

Trzecie spotkanie z wra磧iwo軼i Pana Marka ugruntowa這 mnie w przekonaniu, 瞠 to bardzo ciekawy i fajny cz這wiek, taki niedzisiejszy i niszowy. A Australia wespó z Tasmani dobrze si wpisuj w Jego aur. Dobrze jest patrze na ni Jego oczami.
Dla mnie to te by這by wyj徠kowe miejsce, pewnie w znacznej mierze przez swoj inno嗆 i oddalenie od wszystkiego, co znamy, a tak瞠 przez bezkres i osamotnienie.
Warto si tam uda, cho熲y mentalnie..

Inne ksi捫ki autora
Lista Przeboj闚 Tr鎩ki 1994-2006
Marek Nied德iecki0
Ok豉dka ksi您ki - Lista Przeboj闚 Tr鎩ki 1994-2006

Nazywam si Marek Nied德iecki. Pracuj w radiu. Wymarzy貫m sobie t prac jeszcze w dzieci雟twie. (.) Kiedy w kwietniu 1982 roku Tr鎩ka wraca豉 do 篡cia...

Australijczyk
Marek Nied德iecki0
Ok豉dka ksi您ki - Australijczyk

GDZIE NIED柱IEDZIE ZIMUJ Mimo 瞠 nie wyobra瘸 sobie, by na sta貫 wyjecha z Polski, trudno mu 篡 bez corocznych d逝gich wypadów na ,,koniec 鈍iata"...

Recenzje miesi帷a
Escape book