Quantcast

Będę tu z tobą

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2023-02-06
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382011890
Liczba stron: 352

Ocena: 6 (1 głosów)

Pełna barw opowieść o obietnicy, którą złożyć może tylko prawdziwa miłość Dwudziestoletnia Zuzanna wraz z domem na Mazurach i prawem do dorobku artystycznego dziadka otrzymuje w spadku tajemnicę, której rozwikłanie wymaga od niej pierwszej samodzielnej podróży do Krakowa. W mieszkaniu przy ulicy Smoczej, nieopodal Wawelu, rodzinna historia schodzi jednak na dalszy plan. Zuzanna odkrywa, że by zrozumieć swoją przeszłość, musi dojrzeć do teraźniejszości. Z nieśmiałej nastolatki, która swoje dzieciństwo spędziła u boku ekscentrycznego dziadka, skupiającego się wyłącznie na fotografowaniu mazurskiej przyrody, w ciągu kilku dni przeobraża się w młodą, dojrzałą kobietę, świadomą swej wartości, pragnień i tożsamości. Pomaga jej w tym Łukasz o kilka lat starszy student psychologii, który siebie i swoje tęsknoty próbuje odnaleźć w amatorskim teatrze, przygotowującym właśnie inscenizację historii Józefa egipskiego. Czy w tej znanej opowieści biblijnej oboje odnajdą odpowiedź na pytania, które postawiła przed nimi rzeczywistość? Będę tu z tobą to poruszający debiut R.D. Fijałkowskiego, w którym historia pierwszej miłości staje się tłem do zaprezentowania procesu, jaki musi zajść w sercach młodych ludzi, by potrafili dojrzeć do wyzwań, jakie stawia przed nimi świat. To opowieść o ukrytych na tajemniczych portretach namiętności i kłamstwie, które przez cztery dekady kształtowały życie całej rodziny. Odkrywane po latach nieznane losy Stanisława, Kosmy i Leny stają się niezbitym dowodem na to, że prawdziwe szczęście można budować wyłącznie na prawdzie.

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Będę tu z tobą

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Będę tu z tobą

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2023-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

 

Gdy Zuzanna otrzymuje po dziadku spadek nie może się nawet spodziewać jak bardzo odmieni to jej życie. Kiedy pojawia się u niej mecenas z informacją o pewnej tajemnicy dziadka, młoda kobieta wyjeżdża do Krakowa w celu jej rozwikłania. I tutaj zaczyna się pisać nowy, niezwykły etap życia Zuzanny..

Uwielbiam historie z rodzinną tajemnicą w tle. Odkrywanie jej wraz z Zuzią dostarczyło mi wielu emocji z niemałą dawką zaskoczenia. Książka ta to debiut autora, co jest dla mnie wprost niewiarygodne.. jeśli tak się zaczyna przygodę z pisaniem, to co będzie dalej... Tak dobrze czytało mi się tę opowieść, aż żal było kończyć. Napisana lekkim, prostym językiem. Jednocześnie poruszająca trudniejsze tematy, jak choćby fakt budowania życia na kłamstwie, które prędzej czy później upomni się o prawdę.
Dodatkowym plusem książki jest dla mnie możliwość wędrówki z bohaterami uliczkami Krakowa i zwiedzanie Tatr. Bardzo sugestywnie został oddany ich urok.. można wręcz usłyszeć szum wody i poczuć rześkość górskiego powietrza.
Autor też interesująco poprowadził fabułę tak, by pozwolić czytelnikowi odkrywać nie tylko tajemnice rodzinne Zuzanny ale i rodzącego się uczucia w sercu dwójki młodych ludzi. Bez nachalności i pośpiechu..

 

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Anna Bichalska ;
Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy