Będę tu z tobą

Pełna barw opowieść o obietnicy, którą złożyć może tylko prawdziwa miłość Dwudziestoletnia Zuzanna wraz z domem na Mazurach i prawem do dorobku artystycznego dziadka otrzymuje w spadku tajemnicę, której rozwikłanie wymaga od niej pierwszej samodzielnej podróży do Krakowa. W mieszkaniu przy ulicy Smoczej, nieopodal Wawelu, rodzinna historia schodzi jednak na dalszy plan. Zuzanna odkrywa, że by zrozumieć swoją przeszłość, musi dojrzeć do teraźniejszości. Z nieśmiałej nastolatki, która swoje dzieciństwo spędziła u boku ekscentrycznego dziadka, skupiającego się wyłącznie na fotografowaniu mazurskiej przyrody, w ciągu kilku dni przeobraża się w młodą, dojrzałą kobietę, świadomą swej wartości, pragnień i tożsamości. Pomaga jej w tym Łukasz o kilka lat starszy student psychologii, który siebie i swoje tęsknoty próbuje odnaleźć w amatorskim teatrze, przygotowującym właśnie inscenizację historii Józefa egipskiego. Czy w tej znanej opowieści biblijnej oboje odnajdą odpowiedź na pytania, które postawiła przed nimi rzeczywistość? Będę tu z tobą to poruszający debiut R.D. Fijałkowskiego, w którym historia pierwszej miłości staje się tłem do zaprezentowania procesu, jaki musi zajść w sercach młodych ludzi, by potrafili dojrzeć do wyzwań, jakie stawia przed nimi świat. To opowieść o ukrytych na tajemniczych portretach namiętności i kłamstwie, które przez cztery dekady kształtowały życie całej rodziny. Odkrywane po latach nieznane losy Stanisława, Kosmy i Leny stają się niezbitym dowodem na to, że prawdziwe szczęście można budować wyłącznie na prawdzie.

Informacje dodatkowe o Będę tu z tobą:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2023-02-06
ISBN: 9788382011890

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Będę tu z tobą

Będę tu z tobą - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-06-11,

Tytuł: "Będę tu z Tobą"
Autor: Robert D. Fijałkowski
Data premiery: 06.02.2023r.
Wydawnictwo: Espe

"Będę tu z Tobą" to niespieszna historia. Taka na rozluźnienie... Żeby nie myśleć... Żeby się zrelaksować i docenić chwile z książką. Przeczytałam ją jednego wieczoru:)
Co w niej znajdziemy?
Historię Zuzanny - dwudziestoletniej dziewczyny, która wybiera się w samodzielną podróż do Krakowa, by poznać rodzinną tajemnicę.
Myślę, że na miejscu dziewczyny każdy postąpiłby tak samo. A wiecie dlaczego?
Bo Zuzia dostała w spadku po dziadku domek na Mazurach, a wraz z nim obraz. Aczkolwiek to nie był zwykły obraz!
Dziewczyna na początku była przerażona, bo widziala na nim siebie! A przecież namalowano go długo przed jej urodzeniem... zatem kim jest ów kobieta? Zuzia musiała to wiedzieć.
Poza tym... nikt nigdy nie wspominał, że jej dziadek był takim artystą!
Ha!
No właśnie... Czy dziewczynie uda się znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania?
Jakby tego było mało...
W Krakowie, tam gdzie się zatrzymała poznała przystojnego syna właścicieli - Łukasza, który również jest utalentowanym aktorem grającym w teatrze.
Oboje szukają odpowiedzi na pytania...
Gdzie je otrzymają?
Aby się przekonać musicie przeczytać:)
Polecam, bo naprawdę warto :)
Czasami trzeba sięgnąć po książkę, która jest niespieszna i skłania do refleksji.

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2023-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

Gdy Zuzanna otrzymuje po dziadku spadek nie może się nawet spodziewać jak bardzo odmieni to jej życie. Kiedy pojawia się u niej mecenas z informacją o pewnej tajemnicy dziadka, młoda kobieta wyjeżdża do Krakowa w celu jej rozwikłania. I tutaj zaczyna się pisać nowy, niezwykły etap życia Zuzanny..

Uwielbiam historie z rodzinną tajemnicą w tle. Odkrywanie jej wraz z Zuzią dostarczyło mi wielu emocji z niemałą dawką zaskoczenia. Książka ta to debiut autora, co jest dla mnie wprost niewiarygodne.. jeśli tak się zaczyna przygodę z pisaniem, to co będzie dalej... Tak dobrze czytało mi się tę opowieść, aż żal było kończyć. Napisana lekkim, prostym językiem. Jednocześnie poruszająca trudniejsze tematy, jak choćby fakt budowania życia na kłamstwie, które prędzej czy później upomni się o prawdę.
Dodatkowym plusem książki jest dla mnie możliwość wędrówki z bohaterami uliczkami Krakowa i zwiedzanie Tatr. Bardzo sugestywnie został oddany ich urok.. można wręcz usłyszeć szum wody i poczuć rześkość górskiego powietrza.
Autor też interesująco poprowadził fabułę tak, by pozwolić czytelnikowi odkrywać nie tylko tajemnice rodzinne Zuzanny ale i rodzącego się uczucia w sercu dwójki młodych ludzi. Bez nachalności i pośpiechu..

Wow, nie wiem co napisać.

Niesamowita powieść, kiedy tylko na moment ją odkładałam czułam jej wołanie, żeby powrócić i czytać dalej.

Podziwiam język autora. jego opisy światła, kolorów i widoków. Duże wrażenie zrobił na mnie opis rodzącej się relacji między głównymi bohaterami. Ciekawie przedstawiono wątek rodzinnych tajemnic.