Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych

Jak osiągnąć maksimum możliwości fizycznych, psychicznych i intelektualnych na bazie biohackingu.

Już wiesz, jak wykorzystać biohacking w swoim życiu.

Co jednak możesz zrobić jeszcze dla siebie i swojego organizmu?

Chcesz poznać swój organizm lepiej i dowiedzieć się więcej, jak zwiększyć swoje możliwości?

Karol Wyszomirski w drugiej książce o biohackingu dzieli się swoją praktyczną wiedzą o tym, jak zmieniać swoje nawyki, by poczuć się i wyglądać lepiej oraz myśleć jaśniej i kreatywnej. Autor przedstawia 116 prostych i praktycznych metod optymalizacji stanu psychofizycznego. Nie ma prostszej ani szybszej metody usprawniającej organizm. Zrób to, co radzi czołowy polski biohaker, a zobaczysz, jak zmieni się jakość twojego życia.

Z poradnika dowiesz się m.in.:

- jak pozbyć się wielu problemów zdrowotnych, wykorzystując specjalistyczną wiedzę z różnych dziedzin nauki

- jak zredukować zbędne kilogramy i uzyskać wysportowaną sylwetkę

- jak zmniejszyć stres i świadomie zacząć zarządzać emocjami

- jak osiągnąć wysoki poziom energii i świetne samopoczucie

- jak podnieść poziom swojej motywacji do działania

- jak stać się osobą bardziej kreatywną i produktywną

Biohacking - metoda, dzięki której najpierw usprawnisz swój organizm, a następnie zwiększysz jego wydajność, co umożliwi ci wykorzystanie pełnego potencjału zarówno ciała, jak i umysłu. Piękno biohackingu polega na tym, że korzyści, jakie uzyskujesz z jego praktykowania, kumulują się i zdecydowanie przyśpieszają realizację celów w różnych obszarach naszego życia.

Karol Wyszomirski

Interdyscyplinarny dietetyk & health and performance coach.

Ukończył z wyróżnieniem studia z dietetyki sportowej. Szkolił się u najlepszych światowych ekspertów z branży health & wellness (B. Pakulski, J. Bennett, K. Hanson - Tampa na Florydzie w USA), (M. Coles, M. Goulden, T. Purvis - Londyn w Wielkiej Brytanii), (R. Mawer, V. Del Monte - Toronto w Kanadzie).

Na co dzień pracuje jako health & performance coach z zarządami firm, średnią i wyższą kadrą menedżerską, przedsiębiorcami i sportowcami. Jako jedyny w Polsce specjalizuje się w optymalizacji zdrowia i zwiększaniu efektywności osobistej, łącząc i wykorzystując w praktyczny sposób najnowsze odkrycia naukowe z takich dziedzin, jak: neurobiologia, psychoneuroimmunologia, epigenetyka, kinezjologia, dietetyka kliniczna, dietetyka sportowa, psychodietetyka, biohacking, psychologia zmiany i psychologia osiągnięć.

Informacje dodatkowe o Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2021-03-24
Kategoria: Poradniki

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Kup książkę Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych

Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jeanette
Jeanette
Przeczytane:2023-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Autor Karol Wyszomirski w podręczniku „Biohacking 2. Poradnik dla zaawansowanych” przekazuje czytelnikowi swoją wieloletnią wiedzę i doświadczenie w zakresie biohackingu. Według definicji Dave'a Asprey'a, którą przytacza autor: „biohacking polega na modyfikowaniu środowiska zewnętrznego i wewnętrznego, aby uzyskać maksymalną kontrolę nad własną biologią”. Dostajemy gotowe wskazówki jak zrozumieć, „zhackować” i zoptymalizować, swój organizm, aby nasze życie było bardziej komfortowe a wręcz wolne od chorób. Karol Wyszomirski udowadnia, że jest to możliwe.

Skupiamy się dziś na pracy, zarabianiu pieniędzy, życiu i upływającym czasie, ale czy zastanawiamy się nad tym co jemy, w jaki sposób oddychamy (czy prawidłowo),dlaczego ciągle jesteśmy zmęczeni, zmagamy się z różnego rodzajami bólu, często nawet przewlekłego? „Biohacking” to długotrwały proces obserwacji własnego organizmu jako jednostki jak również jego funkcjonowanie w środowisku zewnętrznym i naszym wewnętrznym. Możemy go zastosować wszędzie w takich aspektach jak: „odżywianie, redukcja stresu, sen, ćwiczenia, mózg, emocje, mindset, nawyki.” Autor zaznacza, że zrozumienie biohacking’u opiera się na myśleniu rizomatycznym. „To myślenie w kategorii ciągle zmieniających się systemów, implikujące międzypołączenie – wszyscy jesteśmy częścią większych połączeń, a w nas jest sieć mniejszych połączeń. Myślenie rizomatyczne cechuje również zwielokrotnienie, czyli patrzenie na problem z kilku punktów widzenia”.

W drugiej części podręcznika opisuje w jaki sposób wyregulować gospodarkę glukozowo-insulinową, wyregulowaniu osi HPA („pierwotny system służący fizycznemu przetrwaniu, który odpowiada za reakcje stresowe”),podniesienie poziomu testosteronu, naprawić jelita i wzmocnić układ odpornościowy oraz naprawić nieszczelny mózg i zwiększyć potencjał kognitywny.

Szczególnie zainteresowała mnie oś HPA, która jest niesamowicie spójnym mechanizmem. „Swój początek ma w mózgu i ciągnie się przez całe ciało, łącząc – za pośrednictwem kaskad przekaźników chemicznych i hormonalnych – układ nerwowy, immunologiczny, trawienny i krążenia”. Stąd już wiem, skąd się wzięło określenie „jelita to nasz drugi mózg”.

W trzeciej części Karol Wyszomirski opisał 9 zasad inteligentnego treningu i obalił większość dotychczas znanych mi zasad. Np. rozciąganie mięśni przed treningiem jest niewłaściwe, ponieważ zamiast budować mięśnie podczas treningu doznamy kontuzji na „rozleniwionych mięśniach”. Dla zainteresowanych treningiem Autor dokumentuje ćwiczenia zdjęciami, co ułatwia samodzielny trening.

Bardzo się cieszę, że Pan Karol Wyszomirskie podzielił się w swoich podręcznikach zdobywanymi latami wiedzą i doświadczeniem. Podręczniki są drogowskazem do zrozumienia całego ludzkiego organizmu na poziomie umysłu, emocji i biologii. Życzę sobie, aby zdanie Tomasza A. Edisona, które Autor przytoczył stało się prawdą w niedalekiej przyszłości: „zamiast przepisywać leki, lekarz przyszłości będzie edukował i inspirował pacjenta, by ten zainteresował się całokształtem swego dobrostanu – zrozumiał wagę odżywiania, przyczyny i sposoby zapobiegania chorobom”. Ja na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że myślenie rizomatyczne działa a funkcjonowanie z chorobą lub nawet jej wyleczenie jest możliwe dzięki podejściu holistycznemu.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Zwierciadło.

Czy wiecie, jak wykorzystać biohacking w swoim życiu? Jeśli tak, to mam dzisiaj dla Was "Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych" Karola Wyszomirskiego, który mówi o tym, jak poznać lepiej swój organizm oraz osiągnąć maksimum swoich możliwości fizycznych, psychicznych oraz intelektualnych. Tak więc, nie przedłużając, zapraszam na recenzję!

"Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych" jest drugą książką o biohackingu, w której autor przekazuje swoją praktyczną wiedzę na temat tego, jak zmienić swoje nawyki, po to, aby poczuć się lepiej, wyglądać lepiej, a także myśleć jaśniej i kreatywniej. Książka ta przedstawia aż 116 prostych i praktycznych metod, które optymalizują stan psychiczny i zmieniają jakość życia. Tak więc, z tego poradnika można dowiedzieć się tego jak za sprawą specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin nauki można pozbyć się wielu problemów zdrowotnych, zredukować zbędne kilogramy, uzyskać wysportowaną sylwetkę, zmniejszyć stres i świadomie zarządzać emocjami. Z tej książki można dowiedzieć się również tego jak mieć więcej energii, świetne samopoczucie, więcej motywacji oraz jak stać się bardziej kreatywną i produktywną osobą.

Poradnik ten, tak jak pierwsza część, jest napisany w bardzo prosty i przejrzysty sposób, różni się tylko tym, że znajduje się w nim więcej tekstu. Dzieli się na trzy części: pierwszą dotyczącą podstawowych informacji o biohackingu i metabiohacku, drugą opisującą poszczególne problemy i odpowiednie sposoby ich naprawy oraz trzecią opisującą aktywność fizyczną. Najbardziej zainteresowała mnie druga część, a szczególnie zawarte w niej przeróżne metody dotyczące zdrowia i stylu życia, które są wypunktowane oraz szczegółowo opisane, dzięki czemu można mi było lepiej przyswoić wiele ważnych informacji. Jak dla mnie najbardziej przydatny okazał się rozdział dotyczący stresu, bo opisuje on bardzo przydatne wskazówki dotyczące radzenia sobie z nim takie, jakie jak głębokie oddechy wykonywane w określony sposób. Ogólnie książka ta poszerzyła moją wiedzę na temat biohackingu i z pewnością co jakiś czas będę do niej wracać, aby lepiej i skuteczniej wykorzystać opisane w niej metody dotyczące zdrowego stylu życia.

"Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych" jest bardzo przydatnym poradnikiem, który przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Polecam go każdemu, kto jest już po lekturze "Biohacking. Przewodnik dla początkujących" i chce poszerzyć swoją wiedzę na temat biohackingu. Książka ta może każdemu pomóc wdrożyć pozytywne zmiany w swoim życiu, dzięki którym zgubicie zbędne kilogramy, poprawcie swoją kondycję, zdrowie psychiczne, fizyczne oraz będziecie lepiej radzić sobie ze stresem.

Avatar użytkownika - ksiazkowa_patryc
ksiazkowa_patryc
Przeczytane:2024-02-04, Przeczytałam, Przeczytane,

Druga część o biohackingu, w tej części skupiono się  na stresie i jak sobie z nim poradzić, wpływu poziomu cukru na nasz organizm, tarczycy czy jelitach. Zdrowie ma wpływ na nas nie tylko na wygląd, sylwetkę, ale też nasze samopoczucie. By osiągnąć swoje cele wymarzoną sylwetkę, więcej mięśni niż tkanki tłuszczowej musimy zadbać o swoje samopoczucie i nastrój, poziom stresu. Bo gdy nasz organizm funkcjonuje jak dobrze naoliwiona maszyna to my wykazujemy się większą kreatywnością i efektywnością, możemy więcej.

Dobrze, że Autor zaznacza by dokonać przeglądu technicznego naszego organizmu, czyli wykonać badania lekarskie.

Z tej pozycji książkowej dowiedziałam się ciekawych rzeczy na temat ludzkiego organizmu.

Biohacking. Podręcznik dla początkujących
Karol Wyszomirski0
Okładka ksiązki - Biohacking. Podręcznik dla początkujących

Czy chcesz pozbyć się raz na zawsze problemów ze zdrowiem? Czy chcesz każdego ranka budzić się wyspanym, w dobrym nastroju i z jasnym umysłem? ...

Neurohacking
Karol Wyszomirski0
Okładka ksiązki - Neurohacking

,,Neurohacking to nowoczesna metoda na przeprogramowanie twojego mózgu i układu nerwowego w celu uzyskania upgrade'u mentalnego i emocjonalnego oprogramowania"...