Brzydula. Pamiętnik

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7414-714-9
Liczba stron: 176

Ocena: 3.4 (5 głosów)

Serial BrzydUla na kartach książki! Ula Cieplak w nowej roli! Wielka miłość i zwierzenia bohaterki! Brzydula pisze pamiętnik. Według jej obliczeń jest to już czternasty. Smaczny, dowcipny, intymny i oczywiście nieprzeznaczony do czytania przez obcych. I tu wielka niespodzianka: panna Cieplak z Rysiowa ujawnia swój pamiętnik. "Znowu szukam pracy. Ciągle. Jestem zdesperowana. Matura zaliczona na pięć, wyższe wykształcenie, skończyłam ekonomię na SGH (z wyróżnieniem!), znam biegle niemiecki i angielski, skończyłam dwa kursy szybkiego czytania, kurs kaligrafii w ambasadzie Japonii, kurs realnej samoobrony krav-manga, kurs jezyka HTML, praktyczny kurs pisarstwa, jak pisać magiczne powieści, kurs kosztorysowania oraz kurs autoratownictwa i szkolenie w zakresie prawa autorskiego i prawa znaków towarowych; znam podstawy rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Dlaczego nie mieliby mnie zatrudnić? Na przykład w jakimś banku? Powoli godzę się z myślą, że zostanę sprzedawczynią pakietów promocyjnych jakiegoś beznadziejnego CZEGOŚ i spędzę resztę życia ze słuchawką w uchu i takim malutkim mikrofonem przy ustach, przekonując potencjalnych klientów, że to beznadziejne, bliżej nieokreślone COŚ jest im niezbędnie potrzebne do życia." Jedyne, czego jej brakuje, to uroda. I Ula wie o tym. Dlatego gdy pewnego razu tata przynosi jej gazetę z ogłoszeniem, że dyrektor domu mody szuka asystentki, nie ma zamiaru nawet się tam wybierać. Jednak czego się nie robi dla bliskich! Jedzie. Brzydula pisze swój pamiętniczek inteligentnie i żywiołowo. Tak że czyta się go z oczyma łzawiącymi od śmiechu nawet jeśli ktoś nie widział ani jednego odcinka serialu BrzydUla. Poszczególne wpisy są poozdabiane rysunkami autorki: wzruszającymi kulfonami, sercami, kotkami, pszczołami i żabami; i jak w prawdziwym pamiętniku wpisami przyjaciół.

Kup książkę Brzydula. Pamiętnik

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Brzydula. Pamiętnik

Jestem wielką fanką tego serialu i oczywiście po obejrzeniu go kolejny raz w całości, postanowiłam przeczytać również pamiętnik Uli. Nie jest on oczywiście kopią serialu, ale zawiera wszystkie wątki i przedstawia uczucie Uli do Marka. Oczywiście jestem trochę rozczarowana, gdyż nie zawiera on zbyt wiele akcji, ale staram się pamiętać, że to tylko pamiętnik. Jak wiadomo w pamiętniku zapisuje się różne refleksje, a więc jeśli tak o tym pomyślimy to książka jest doskonałym zapisem refleksji Uli Cieplak na temat otaczającego ją życia. Szkoda, że niczym więcej, ale dla prawdziwych fanów lepsze coś niż nic. Oczywiście w pamiętniku nie zabrakło specyficznego humoru panny Cieplak co również jest dużym plusem. A więc mnie się podobało ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sylzia
Sylzia
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 2014 r.,
Serial - kapitalny; Książka - taka sobie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ciekawe, czasem nużące :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-06, Ocena: 2, Przeczytałem, Mam,
Po przeczytaniu Pamiętnika jestem nieco rozczarowany, nudne, bez akcji, nic ciekawego
Link do opinii
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-14, Ocena: 3, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2014-02-15, Przeczytałam,
Inne książki autora
Brzydula. Pamiętnik. Audiobook
Julia Kamińska0
Okładka ksiązki - Brzydula. Pamiętnik. Audiobook

Wielka niespodzianka dla widzów popularnego serialu: Ula Cieplak ujawnia swój pamiętnik! Julia Kamińska jeszcze raz wciela się w swoją filmową...

Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dziecko września
Marek Harny
Dziecko września
Pokaż wszystkie recenzje