Brzydula. Pamiętnik

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7414-714-9

Serial BrzydUla na kartach książki! Ula Cieplak w nowej roli! Wielka miłość i zwierzenia bohaterki! Brzydula pisze pamiętnik. Według jej obliczeń jest to już czternasty. Smaczny, dowcipny, intymny i oczywiście nieprzeznaczony do czytania przez obcych. I tu wielka niespodzianka: panna Cieplak z Rysiowa ujawnia swój pamiętnik. "Znowu szukam pracy. Ciągle. Jestem zdesperowana. Matura zaliczona na pięć, wyższe wykształcenie, skończyłam ekonomię na SGH (z wyróżnieniem!), znam biegle niemiecki i angielski, skończyłam dwa kursy szybkiego czytania, kurs kaligrafii w ambasadzie Japonii, kurs realnej samoobrony krav-manga, kurs jezyka HTML, praktyczny kurs pisarstwa, jak pisać magiczne powieści, kurs kosztorysowania oraz kurs autoratownictwa i szkolenie w zakresie prawa autorskiego i prawa znaków towarowych; znam podstawy rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Dlaczego nie mieliby mnie zatrudnić? Na przykład w jakimś banku? Powoli godzę się z myślą, że zostanę sprzedawczynią pakietów promocyjnych jakiegoś beznadziejnego CZEGOŚ i spędzę resztę życia ze słuchawką w uchu i takim malutkim mikrofonem przy ustach, przekonując potencjalnych klientów, że to beznadziejne, bliżej nieokreślone COŚ jest im niezbędnie potrzebne do życia." Jedyne, czego jej brakuje, to uroda. I Ula wie o tym. Dlatego gdy pewnego razu tata przynosi jej gazetę z ogłoszeniem, że dyrektor domu mody szuka asystentki, nie ma zamiaru nawet się tam wybierać. Jednak czego się nie robi dla bliskich! Jedzie. Brzydula pisze swój pamiętniczek inteligentnie i żywiołowo. Tak że czyta się go z oczyma łzawiącymi od śmiechu nawet jeśli ktoś nie widział ani jednego odcinka serialu BrzydUla. Poszczególne wpisy są poozdabiane rysunkami autorki: wzruszającymi kulfonami, sercami, kotkami, pszczołami i żabami; i jak w prawdziwym pamiętniku wpisami przyjaciół.

Kup książkę Brzydula. Pamiętnik

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Brzydula. Pamiętnik

Jestem wielką fanką tego serialu i oczywiście po obejrzeniu go kolejny raz w całości, postanowiłam przeczytać również pamiętnik Uli. Nie jest on oczywiście kopią serialu, ale zawiera wszystkie wątki i przedstawia uczucie Uli do Marka. Oczywiście jestem trochę rozczarowana, gdyż nie zawiera on zbyt wiele akcji, ale staram się pamiętać, że to tylko pamiętnik. Jak wiadomo w pamiętniku zapisuje się różne refleksje, a więc jeśli tak o tym pomyślimy to książka jest doskonałym zapisem refleksji Uli Cieplak na temat otaczającego ją życia. Szkoda, że niczym więcej, ale dla prawdziwych fanów lepsze coś niż nic. Oczywiście w pamiętniku nie zabrakło specyficznego humoru panny Cieplak co również jest dużym plusem. A więc mnie się podobało ;)
Avatar użytkownika - Sylzia
Sylzia
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 2014 r.,
Serial - kapitalny; Książka - taka sobie.
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Ciekawe, czasem nużące :)
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-06, Ocena: 2, Przeczytałem, Mam,
Po przeczytaniu Pamiętnika jestem nieco rozczarowany, nudne, bez akcji, nic ciekawego
Avatar użytkownika - MagdaMc
Przeczytane:2014-02-15, Przeczytałam,
Brzydula. Pamiętnik. Audiobook
Julia Kamińska0
Okładka ksiązki - Brzydula. Pamiętnik. Audiobook

Wielka niespodzianka dla widzów popularnego serialu: Ula Cieplak ujawnia swój pamiętnik! Julia Kamińska jeszcze raz wciela się w swoją filmową...

Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski